2023 10 20 /19:37

„Trigubos karūnos“ teks palaukti: D.Rapšys Budapešte nuraškė bronzą

Danas Rapšys pasaulio taurės trečiajame etape sulaukė itin rimtos konkurencijos plaukdamas 400 metrų laisvuoju stiliumi. Lietuvis iškovojo bronzą ir liko be „trigubos karūnos“.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / „Scanpix“ nuotr.

400 metrų distanciją D.Rapšys įveikė per 3:47,00 min. ir buvo trečias finale.

Auksą iškovojo australas Samuelis Shortas (3:44,51 min.), pirmavęs nuo pirmųjų grybšnių. Sidabrą laimėjo amerikietis Kieranas Smithas (3:46,80 min.).

D.Rapšiui nuo 2019 metų vis dar tebepriklauso šios rungties pasaulio taurės rekordas (3.43,91 min.).

Kadangi panevėžietis 400 metrų distancijoje buvo greičiausias pirmuose dviejuose pasaulio taurės etapuose, jis taikėsi į „trigubą karūną“.

Už tai plaukikui būtų atitekę 10 tūkst. JAV dolerių premija.

Į „trigubą karūną“ D.Rapšys dar taikysis 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje, solidžią premiją gali užsitikrinti ir Rūta Meilutytė, buvusi greičiausia 50 metrų krūtine distancijoje ankstesniuose etapuose.

„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Andrius Šidlauskas liko paskutinis – aštuntas – 100 metrų krūtine rungties finale. Lietuvis atplaukė per 1:00,23 min.

Auksą pelnė ir "trigubą karūną" pačiupo kinas Haiyangas Qinas (57,82 sek.), sidabrą iškovojo Arno Kamminga (58,68 sek.), bronza atiteko amerikiečiui Nicui Finkui (59,21 sek.).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?