Trijų olimpinių čempionių lenktynėse – R.Meilutytės pergalė

Toronte (Kanada) vykstančiame antraajem FINA pasaulio plaukimo taurės etape moterų 100 m plaukimo krūtine finale įvyko įspūdingas trijų pastarųjų olimpinių žaidynių čempionių – Rūtos Meilutytės (Londonas, 2012), Lilly King (Rio de Žaneiras, 2016) ir Lydios Jacoby (Tokijas, 2021) – susitikimas. Lietuvių džiaugsmui jį laimėjo lietuvė!
Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė. / AFP nuotr.
Temos: 2 Plaukimas Sportas

25-erių kaunietė distanciją įveikė per 1 min. 2,95 sek. Pasaulio rekordo grafiką distancijos metu lenkusi R.Meilutytė pranoko antrą finišavusią amerikietę L. King (1:03.23) ir trečią vietą užėmusią vokietę Anną Elendt (1:04.07).

Po finišo organizatorių kalbinta Lietuvos plaukikė teigė, kad iš dalies tikėjosi panašaus rezultato. Sportininkė sakė, kad jai patinka plaukti greitai ir varžytis. „Kai tau patinka kažką daryti, tau sekasi“, – kalbėjo R.Meilutytė.

Į finalą R. Meilutytė pateko ketvirtu geriausiu laiku (1:04.74). Lietuvei priklauso šios rungties pasaulio moterų rekordas (1:02.36), kurį ji dalinasi su Alia Atkinson iš Jamaikos.

Praėjusį savaitgalį FINA pasaulio taurės etape Berlyne lietuvė taip pat iškovojo auksą. Distanciją tada ji įveikė per 1 min. 3,07 sek.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį finaluose taip pat varžėsi Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale D.Rapšys (1 min. 54,25 sek.) užėmė penktą vietą. Nugalėtoju tapo naują pasaulio taurės rekordą pasiekęs JAV plaukikas Shaine‘as Casas (1:50.37), aplenkęs kanadietį Finlay Knoxą (1:52.75) ir amerikietį Trentoną Julianą (1:52.81).

A.Šidlauskas vyrų 50 m plaukimo krūtine rungties finale distanciją įveikė panašiu tempu kaip ir rytinėse varžybose – per 26,94 sek. ir finišavo septintas.

Nugalėtoju tapo amerikietis Nicas Finkas (25.78), pranokęs olandą Casparą Corbeau (26.15) ir brazilą Joao Gomesą Juniorą (26.34).