Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 14d. 14:02

Triskart pasaulio čempionas: „Apie baidarių ir kanojų sporto atgimimą kalbėti anksti“

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas
Vytauto Dranginio nuotr. / Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas

Nors į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes baidarių ir kanojų irklavimo federacija (BKI) išsiuntė rekordinį skaičių, šešis, sportininkus, o Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas iškovojo medalį, Lietuvos baidarių legenda Artūras Vieta neskuba kalbėti apie šio sporto atgimimą. Vaikų, užsiimančių šia sporto šaka, vis dar yra mažai, bazės senos ir neatnaujinamos.

Kaip portalo sportas.info žurnalistei Marytei Marcinkevičiūtei sakė A.Vieta, kol neatsiras sporto masiškumas, tol bus anksti kalbėti apie baidarių ir kanojų atgimimą.

„Mūsų olimpinių žaidynių bronziniai prizininkai – dirbantys žmonės, nėra tikri profesionalai. Prieš kelerius metus nė sapnuoti negalėjau, kad jie dar randa laiko treniruotis ir pasiekti tokį didelį meistriškumą. Tai – beveik neįmanoma. Tačiau jie įrodė, kad gali būti kitaip“, – teigė tris kartus pasaulio čempionatą laimėjęs baidarininkas.

A.Vieta pasakojo, kad iki tikro sporto pupuliarumo trūksta ne tik vaikų, bet ir geresnių sąlygų, infrastruktūros atnaujinimo.

„Daug metų šnekama, kad kažkas prie Talkšos ežero bus daroma, tačiau jokių poslinkių nematau. Irklavimo bazė kaip neatnaujinama, taip neatnaujinama. Kaip ir Lazdynų plaukimo baseinas Vilniuje, kai buvo pažadėta po Rūtos Meilutytės pergalės Londono olimpinėse žaidynėse. Tas baseinas jau seniai turėjo būti pastatytas.

Viena ausimi girdėjau, kad naujai Šiaulių irklavimo bazei jau skirti pinigai, tačiau nesimato nė vieno įkasto kastuvo, kad būtų pradėti darbai. Manau, kad ta bazė greičiau nugrius, nei ten kas nors bus padaryta“, – nusivylimo neslėpė buvęs sportininkas.

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:04
01:11
03:17

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką