Universiadoje Lietuvos irkluotojai – nepralenkiami. Laimėti visi pusfinaliai

Pietų Korėjoje vykstančioje 28-ojoje vasaros Universiadoje ir toliau puikius pasirodymus rengia Lietuvos irkluotojai. Visos penkios mūsų šalies įgulos pirmadienį laimėjo savo pusfinalius ir antradienį kovos dėl medalių.
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė / canottaggio.com nuotr.

2013 metų čempionų titulą ginančios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė pusfinalyje parodė absoliučiai geriausią laiką – 6 min. 58,1 sek. ir finale startuos kaip aiškios Universiados favoritės.

Lietuvės savo pusfinalio plaukime artimiausias varžoves iš Baltarusijos aplenkė daugiau nei 10 sek. ir ramiai nugalėjo. Kitame pusfinalyje greičiausiai yrėsi Ukrainos įgula – Jevgenija Nimčenko ir Daryna Verchogliad – 7:05.08.

Prieš dvejus metus čempionais taip pat tapė dvivietininkai Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas savo pusfinalio starte finišavo per 6 min. 21,27 sek. ir taip pat ryškia persvara aplenkė artimiausius varžovus iš Vokietijos (6:29.80).

Kitame pusfinalyje greičiausi buvo italai Federico Garibaldi ir Davide'as Mamulo – 6:23,86.

Puikiai pasirodė ir visi trys vienvietininkai. Lengvo svorio moterų varžybose Universiados debiutantė Sonata Petrikaitė taip pat parodė geriausią pusfinalio laiką – 7:56.55.

Lietuvė aplenkė vokietę Carolin Franzke (8:00.45), o kitame pusfinalyje nugalėjo Ladina Meier iš Šveicarijos (7:58.07).

Augusto Didžgalvio nuotr./Lina Šaltytė

Vilčių varžovėms nepaliko ir Lina Šaltytė, distanciją pusfinalyje įveikusi per 7:36.80 min. ir artimiausią varžovę Natalija Dovgodka (Ukraina) aplenkusi 9 sek. – 7:45.80.

Kitame pusfinalyje nugalėjo Nyderlandų irkluotoja Marloes Oldenburg – 7:43.02.

Mindaugo Griškonio pėdomis žengė ir kitas debiutantas – Žygimantas Gališanskis.

Savo atrankos plaukime lietuvis trasą įveikė per 7:07.97 min. ir aplenkė Monako atletą Quentiną Antognelli (7:11.34). Kitame pusfinalyje nugalėjo olandas Koenas Metsemakersas (7:01.54).

Finaliniai plaukimai dėl Universiados medalių antradienį prasidės 9 valandą ryto Lietuvos laiku.