Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Urbonas: penki ežerai per penkerius metus

V.Urbonas
L.T. nuotr. / V.Urbonas
Šaltinis: sportas.info
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžietis Vidmantas Urbonas per penkerius metus yra pasirengęs įveikti penkis gėlo vandens ežerus, esančius penkiuose žemynuose.

Šiemet panevėžiečio planuose – Šiaurės Amerikos nacionaliniame parke 3 km virš jūros lygio esantis Jeloustouno ežeras. Tai bus antrasis ežeras, kurį sportininkas turėtų perplaukti – praėjusiais metais jis galynėjosi su Titikakos (P. Amerika) bangomis.

Kadangi buvo skrendama per Angliją, tai panevėžietis truputį stabtelėjo ir antrą kartą bandė įveikti Lamanšo sąsiaurį tarp Anglijos ir Prancūzijos. Tai buvo antrasis V. Urbono bandymas nugalėti Lamanšo bangas – prieš ketverius metus jam teko nutraukti plaukimą.

Tačiau pakilęs vėjas ir šiemet panevėžiečiui sutrukdė įgyvendinti šį projektą – 32 km 300 m distancija nebuvo įveikta. Pasak 52 metų V. Urbono, tas plaukimas buvo lyg varžybos – buvo teisėjai, dopingo kontrolė, plaukti buvo galima tik su glaudėmis, akinukais ir kepuraite, be specialaus plaukimo kombinezono.

„Kas būtų greičiausiai įveikęs tą distanciją, būtų apdovanotas aukso medaliu. Šitie abu plaukimai – labai sudėtingi, tačiau tikiuosi, kad viskas baigsis gerai“, – sakė V. Urbonas, kuris, įveikęs pusę nuotolio, buvo priverstas sėsti į laivą.

Kurį laiką panevėžietis Anglijoje treniruosis ir liepos 9 d. iš Londono pakils į Los Andželą bei vyks į Jeloustouną. „Jeigu viskas bus gerai, apie liepos 18 d. bandysiu perplaukti Jeloustouną, jau turiu šio nacionalinio parko leidimą. Šitas plaukimas – tai akcija „Vanduo ir gyvybė“, bus daugiau akcentuojama gėlo vandens kokybė, tai, kad pasaulyje to vandens trūksta. Teks įveikti 26 km. Normali dienos norma 23–30 km“, – sakė V. Urbonas.

Panevėžietis meta iššūkį penkių kontinentų penkiems gėlo vandens ežerams. Šiems plaukimams jis rengėsi mūsų ežeruose. Savaitę laiko plaukiojo Rubikių ežere, kur vandens temperatūra buvo apie 17 laipsnių – tokia temperatūra buvo ir Lamanše.

„O Jeloustounas – gerokai šaltesnis ežeras, vandens temperatūra 11 laipsnių, dauguma jo ledų ištirpsta tik birželio mėnesio ir vanduo dar nėra įšilęs. Teks šilčiau apsirengti“, – sako V. Urbonas, kuris kiek apgailestavo, kad šiam jo iššūkiui nebuvo skirta pinigų – nuo jo nenusisuko tik rėmėjai, o jam pačiam teko pakrapštyti savo piniginę.

Lamanšas ir Jeloustounas – du pagrindiniai tikslai, kuriuos šiemet sau išsikėlė panevėžietis. „Tiems plaukimams esu ištikimas visą gyvenimą, sustoti jau negaliu. Gyvenu idėjomis, kurias stengiuosi realizuoti. Kitų metų mano tikslas – Baikalas, 2012 m. – aukščiausias Australijos ežeras Tasmanijoje, po to Afrika ir projektą baigsiu Keturių Kantonų ežeru Lozanoje“, – sako V. Urbonas.

Jį šioje kelionėje lydi gydytojas ir penkių draugų palaikymo komanda. „Tai minimalus žmonių skaičius, kuris reikalingas plaukiant ežeruose. Ši mūsų komanda yra nusistovėjusi jau seniai, bemaž 20 metų“, – teigia sportininkas.

Kiekvienas V.Urbono plaukimas yra susietas su reikšmingomis Lietuvos datomis. Šiemet šis plaukimas skirtas Žalgirio mūšio 600–osioms metinėms pažymėti.

sportas.info
Komentarai
Temos Plaukimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką