TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Plaukikai broliai Biliai taikosi į Rio de Žaneiro olimpiadą

Justinas Bilis ir Simonas Bilis
LTUswimming nuotr. / Justinas Bilis ir Simonas Bilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Broliai šaunuoliai, viskas normaliai. Šitie dainos žodžiai kažkada broliams plaukikams Simonui ir Justinui Biliams buvo nesuprantami, tačiau dabar jie dirba išvien ir vienas kitą palaiko.

Vaikystėje būdavo visko – į treniruotes abu vaikščiodavo skirtingais keliais, atlikdami paprastus pratimus lenktyniaudavo ir t.t. Ši broliška konkurencija panevėžiečiams leido iškilti į vandens paviršių bei puikuotis tarp perspektyviausių Lietuvos plaukikų.

Šiuo metu Justinas ir Simonas ruošiasi Lietuvos čempionatui, bet netolimoje ateityje – mintys apie rugpjūčio 13-24 d. vyksiantį Europos čempionatą, kuriame jie pretenduota plaukti estafetės rungtyje.

„Estafetėse tu plauki individualiai, tačiau galvoji ir apie kitus, kurie stovi ant baseino krašto. Komandos draugai visada tave palaiko ir žinai, kad tu plauki už juos, o ne dėl savęs. Jeigu jie mato, kad tau kažkas neišeina, tai jie visada ras būdą kaip tave motyvuoti, – šią komandinę plaukimo rungtį apibūdino Simonas. – Plaukiant estafetėje žinai, jog tau praplaukus, varžybos dar nesibaigs ir ta viena šimtoji sekundės dalis gali daug ką pakeisti. Tuomet būna visiškai kitoks nusiteikimas.“

LTUswimming nuotr./Simonas Bilis
LTUswimming nuotr./Simonas Bilis

Justinas neslėpė, jog ši komandinė rungtis turi savo specifikos.

„Komandinis plaukimas mane labai žavi. Žinau, kad jeigu kažką ne taip padarysiu, tai atsilieps visai komandai. Todėl jaučiu atsakomybę už kitus, – kalbėjo J.Bilis. – Treniruotis komandiniam plaukimui yra sunkiau nei individualiam. Svarbiausia, jog būtų kuo mažesnis laiko tarpas nuo atsispyrimo ir sienelės palietimo. Visa tai ateina su praktika.“

LTUswimming nuotr./Justinas Bilis
LTUswimming nuotr./Justinas Bilis

Abu broliai pasekė plaukiko Mindaugo Sadausko pavyzdžiu ir išvyko treniruotis bei mokytis į JAV universitetą, tačiau Justinui „Svajonių šalis“ didelio įspūdžio nepaliko ir grįžo į Lietuvą. Tuo tarpu Simonui dar liko už Atlanto praleisti mažiausiai dvejus metus.

„Man JAV nepatiko ir aš ten nenoriu grįžti, tačiau džiaugiuosi, jog dabar puikiai moku anglų kalbą, kuri gali praversti ateityje. Jeigu nori kažko ten pasiekti, tai pliaže gulėti jau negalėsi. Turi būti nusiteikęs ir pasiruošęs sunkiai dirbti“, – savo įspūdžiais dalinosi Justinas.

„Amerikoje daug draugiškesni žmonės ir kitoks požiūris į bendravimą. Kalbant apie plaukimą, ten žymiai daugiau įrangos, trenerių personalo bei baseinų. Tai buvo tikrai vienas sėkmingiausių mano sprendimų išvykti mokytis į JAV“, – džiaugėsi Simas.

Simonas patvirtino, kad vaikystėje tarp brolių būdavo perdėtos konkurencijos, bet dabar ji išėjo tik į naudą.

„Dabar vienas kitą palaikome ir suprantame, kad dar ne kartą plauksime vienas prieš kitą. Stovint prie bokštelio manai, jog jį aplenksi, tačiau, kuomet pralaimi, vis tiek džiaugiesi už brolį“, – pasakojo atletas.

Tiek vieno, tiek kito Bilio tiksluose yra 2016 metais vyksianti Rio de Žaneiro olimpiada.

„Olimpiada yra mano svajonė. Iki jos dar labai toli, tačiau žiūriu į ateitį ir bandau dirbti link to. Galbūt kažkaip pavyks“, – vylėsi Justinas.

LTUswimming nuotr./Simonas Bilis ir Justinas Bilis
LTUswimming nuotr./Simonas Bilis ir Justinas Bilis

„Olimpinės žaidynės kiekvienam sportininkui yra aukščiausias lygis. Būtų labai smagu ten patekti, – šnekėjo Simonas. – Jau praėjusiais metais buvau per plauką nuo B normatyvo. Tikiuosi, kad iki Rio de Žaneiro jį įvykdysiu.“

Birželio 26-28 d. Kaune vyks Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame galėsite išvysti ir brolžudišką brolių dvikovą. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Plaukimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką