Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 15d. 07:01

Verslininkas vėl neria į plaukimą – apie sugrįžimą, olimpines viltis ir R.Meilutytės laukimą

Tomas Kučinskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tomas Kučinskas

Tomas Kučinskas ruošiasi pretenduoti į Lietuvos plaukimo federacijos prezidento postą, kuris netrukus taps laisvas.

Lietuvos plaukimo bendruomenė jau dairosi naujo vedlio, nes pastaruosius ketverius metus federacijai vadovavęs Emilis Vaitkaitis ryžosi netikėtam posūkiui.

Jis metė iššūkį Dainai Gudzinevičiūtei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento posto rinkimuose ir pranešė, kad, nepriklausomai nuo jų baigties, nuo spalio 15 dienos nebebus Lietuvos plaukimo federacijos vadovu.

Favoritu juo tapti yra T.Kučinskas, jis pirmadienį 15min patvirtinęs savo apsisprendimą pretenduoti į pareigas, kurias jau ėjo 2012–2016 metais.

„Tiesą sakant, nelabai ir buvau išėjęs. Juridiškai nedalyvavau, bet visus pastaruosius metus rūpinausi ir sekiau, kaip sekasi mūsų plaukikams, – sakė 53 metų verslininkas. – O dabar aš esu apsisprendęs grįžti.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tomas Kučinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tomas Kučinskas

Prieš ketverius metus po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių T.Kučinskas teigė, jog palieka federaciją dėl didelio kitų darbų krūvio ir atsakomybės jausmo už nuvylusius plaukikų rezultatus Brazilijoje. Tuomet jis tvirtino, kad Plaukimo federacijai reikia skirti daug pastangų.

Anksčiau buvęs alaus gamintojo „Švyturio-Utenos alaus“ valdybos pirmininkas, taip pat „Norfos mažmena“ prekybos tinklui vadovavęs verslininkas jaučia, jog dabar yra pasirengęs grįžti su nauja banga.

„Esu susimažinęs verslų kiekį. Liko tiek, kiek įmanoma suvaldyti būnant Plaukimo federacijos vadovu, – sakė investuotojas. – Jei išrinks, sugrįšiu į plaukimą.“

T.Kučinskas sakė teigiamai vertinęs ketverių pastarųjų metų Plaukimo federacijos veiklą, jis mato aštuonis rinktinės ir olimpinių žaidynių lygio plaukikus. Jam tik apmaudu, kad šiame sporte nepavyko išsaugoti Rūtos Meilutytės.

Bet T.Kučinskas regi ir tai, ką dar galima būtų patobulinti.

Elitiniai plaukikai Lietuvoje treniruojasi mažomis grupelėmis – pavyzdžiui, panevėžiečiai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas dirba su trenere Ina Paipeliene savo gimtajame mieste arba Klaipėdoje, su jais dažnai plaukęs Deividas Margevičius yra iš Kauno, kur plaukti pas trenerį Paulių Andrijauską pervažiavo ir Giedrius Titenis, o dar yra ir pernai Prancūzijos „Energy Standart“ klubui atstovavęs Simonas Bilis, vilnietė Kotryna Teterevkova, Tailande plaukiojantis Arijus Pavlidi.

„Norėtųsi suburti talentingiausius plaukikus į vieną bazę – tai būtų didžiausias iššūkis, kad rinktinė kartu treniruotųsi, drauge dirbtų treneriai, kad į komandą galima būtų integruoti jaunučius ir ugdyti jaunus trenerius.

Jei kartu treniruotųsi 20–50 plaukikų, reikės ir 5–10 trenerių“, – planavo T.Kučinskas.

Jis rengiasi pateikti savo programą spalio 15 dieną, o ilgalaikę strategiją kurti norėtų tariantis su visa plaukimo bendruomene.

„Esminių pokyčių nebus, nes tikrai nėra blogai, – sakė T.Kučinskas. – Bet taip pat reikėtų pasirūpinti, kad vėl būtų paskirti per fondą pinigai plaukimo mokymui, nes tai jau ne projektas, o programa – beveik 10 tūkst. antrokų išmokydavome plaukti visuose šalies baseinuose, bet dabar ši programa yra suspenduota. Taip įvyko tarsi netyčia, bet pinigų kol kas nėra.

Regionuose baseinų jau pastatyta nemažai, bet laukia kitas iššūkis – trūksta trenerių.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Kučinskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Kučinskas

Šiuo metu svarbiausias taikinys elitiniams mūsų šalies plaukikams yra į 2021 metus perkeltos Tokijo olimpinės žaidynės, o jose Lietuvos plaukikai turi galimybių pridėti medalių prie iki šiol vienintelio Nepriklausomos šalies istorijoje laimėto olimpinio apdovanojimo – 2012 metų R.Meilutytės aukso.

„Manau, kad Danas Rapšys kovos dėl medalių, jei sveikata leis ir nebebus nemalonių siurprizų kaip Rio de Žaneire, – kalbėjo T.Kučinskas. – Danas kovos dėl medalių dviejose rungtyse (200 ir 400 m laisvuoju stiliumi).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Danas Rapšys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Danas Rapšys

Andrius Šidlauskas yra pajėgus plaukti finale, jei sugebės pagerinti asmeninį rekordą ir išplaukti iš 59 sek. 100 m krūtine. Simonas Bilis dar turi įvykdyti olimpinį normatyvą, bet jis bet kuriuo atveju važiuos, nes plauks estafetėje.

50 m laisvuoju stiliumi gali būti siurprizų ir Simas gali vėl patekti į olimpinį finalą, kaip buvo Rio. Dabar ir estafetėje turime stiprią komandą, nors mažai šaliai turėti kompleksiniu būdu plaukiančią rinktinę yra išskirtinis atvejis – vadinasi, turime keturių skirtingų būdų plaukikus, kurie jau pateko tarp 16-os geriausių pasaulyje komandų.“

Rinktinės ryškiausia žvaigžde ilgai buvusi R.Meilutytė pernai pasitraukė iš plaukimo, paskelbusi apie karjeros pabaigą. Šiuo metu ji nebesitreniruoja.

„Jos klausimas – labai sudėtingas. Rūta žino, kad jos visi labai laukia plaukime arba arčiau plaukimo. Net ir neplaukdama Rūta gali nuveikti plaukime labai daug, kai tik pailsės nuo didžiojo sporto. Mes jos visada lauktume“, – sakė T.Kučinskas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rūta Meilutytė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rūta Meilutytė

Jam vadovaujant federacijai generaliniu sekretoriumi dirbo E.Vaitkaitis.

Šis buvęs plaukikas spalio 9 dieną dalyvaus LTOK rinkimuose, kuriuose konkuruos su trečios kadencijos sieksiančia Daina Gudzinevičiūte.

„Jei kartais Emiliui nepavyktų laimėti tuose rinkimuose, kur laukia įdomi kova ir laimėti nebus paprasta, aš labai tikiuosi, kad jis nenutols nuo plaukimo ir mes sugebėtume vėl dirbti kartu, – sakė T.Kučinskas. – Bet dabar jam svarbiausia gerai pasirodyti LTOK prezidento rinkimuose, kuriuose aš jį labai palaikysiu ir linkėsiu sėkmės, nes šalies sportui yra reikalingi pokyčiai.“

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

14:27
01:21
01:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką