Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Vyras ar Lietuva – už ką sirgs Gintarė Volungevičiūtė Scheidt?

Jau šiandien 14:00 val. Lietuva „SSL Gold Cup“ pasaulio buriavimo taurės varžybų aštuntfinalyje stos į kovą su naujaisiais savo pogrupio konkurentais. Tarp jų – ir pasaulinės buriavimo legendos, daugkartinio olimpinio bei pasaulio čempionatų medalininko bei Lietuvos komandos kapitonės, Gintarės Volungevičiūtės Scheidt, vyro Roberto Scheidt vadovaujama Brazilijos rinktinė. Lietuvos komandos kapitonė atskleidė, už kurią komandą – vyro ar Lietuvos – sirgs aštuntfinalio lenktynėse.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / Vytauto Dranginio nuotr.

Pasak G.Volungevičiūtės Scheidt, nors ji šiuo metu yra Brazilijoje ir neturėjo galimybės prisijungti prie Lietuvos komandos startų „SSL Gold Cup“ finaliniame etape, aktyviai palaikė savo šalies komandą bei atidžiai sekė visas lenktynes drauge su šeima – vyru Robertu Scheidt bei sūnumis – Luku bei taip pat Lietuvos vardą buriavime jau garsinančiu Eriku Scheidt. Pasak jos, nors visi suprato, kad yra teorinė galimybė, kad kažkuriame varžybų etape Lietuva gali susitikti su Brazilijos rinktine, kuriai vadovauja jos vyras, niekas nesitikėjo, kad ta galimybė išties išsipildys ir dar taip greitai.

„Tikrai labai smagu sekti Lietuvos komandą, kai taip puikiai plaukia. Raimondas – labai ramus, Rokas – puikus lyderis ir akivaizdu, kad įdėtas indėlis treniruotėse bei komandos narių atsidavimas atsiperka. Komanda sparčiai juda į priekį. Tiesa, mažiausiai ko tikėjausi, kad mūsiškiai taip greitai pateks į vieną pogrupį su Brazilija. Dabar sekti varžybas bus tikrai gerokai sunkiau“, – dalinosi buriuotoja.

Kadangi Brazilija SSL valstybių buriavimo reitinge užima aukštą poziciją, jos komanda pirmuosiuose finaliniuose etapuose nedalyvavo ir kovą pradeda tik aštuntfinalyje. Drauge su ja šiame pogrupyje iš šešioliktfinalio ateinančių komandų laukė ir Lenkijos rinktinė. Tuo tarpu Lietuva ir Taitis į šį pogrupį pateko kaip dvi itin stiprios šešioliktfinalio komandos. Taitis iš 8 per pirmąsias dvi finalines eliminacijas įvykusių lenktynių laimėjo 6, Lietuva – iš 7 įvykusių laimėjo 5 lenktynes.

Pasak G.Volungevičiūtės Scheidt, Brazilijos komanda, stebėdama kovą pirmosiose eliminacijose taip pat palaikė Lietuvą, tačiau dabar teks mobilizuotis kovai.

„Yra kaip yra. Formatas geras tuo, kad dvi komandos pereina į tolimesnį etapą, ketvirtfinalį. Tad „sirgsiu“, jog būtent šios dvi komandos – Brazilijos ir Lietuvos – ten ir patektų“, – dalinosi sportininkė, nors pripažino, kad artėjančio starto laukia su nedideliu nerimu.

Šiandien vyksiančių pirmųjų aštuntfinalio lenktynių Lietuvos, Brazilijos, Lenkijos ir Taičio pogrupiui startas numatomas 14:00 Lietuvos laiku. Tiesioginę transliaciją galite stebėti „SSL Team Lithuania“ „Facebook“ paskyroje.

Vytauto Dranginio nuotr./Robertas Scheidtas
Vytauto Dranginio nuotr./Robertas Scheidtas

Aštuntfinalyje viskas vyks tokia pačia tvarka, kaip ir etapuose iki šiol – per keturias dienas bus įvykdytos keturios lenktynės, po vienerias lenktynes per dieną. Paskutiniąją lenktynių dieną taškai bus dvigubinami. Į kitą etapą pateks dvi daugiausiai taškų pogrupyje surinkusios komandos.

„SSL Gold Cup“ pasaulio taurė yra analogų buriavimo sporte neturinčios varžybos, kuriose net 56 šalys varžosi dėl geriausios buriavimo valstybės titulo. Varžybos vyksta pasaulio futbolo čempionatui būdingu formatu – valstybių rinktinės, sudarytos iš geriausių kiekvienos valstybės buriuotojų, varžosi grupėse po keturias ir įveikdamos eliminacijas juda link lemiamos kovos, kuri tarp dviejų visas eliminacijas praėjusių rinktinių įvyks gruodžio 3 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką