Vytautas Janušaitis pagerino Lietuvos rekordą, bet Europos plaukimo čempionate liko ketvirtas

Vytautas Janušaitis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vytautui Janušaičiui rekordinio tempo medaliui neužteko
0

Vytautas Janušaitis pagerino Lietuvos rekordą, bet liko per žingsnį nuo antrojo medalio Eindhovene (Olandija) vykstančiame Europos plaukimo trumpuoju taku (baseino ilgis – 25 m) čempionate. Penktadienį 29 metų lietuvis 400 metrų kompleksiniu būdu finale finišavo ketvirtas.

Finale V.Janušaitis plaukė rekordiniu tempu – 4 minutės 5,85 sekundės. Sau priklausiusį ankstesnį Lietuvos rekordą (4 min. 8,94 sek.) plaukikas pagerino daugiau nei 3 sekundėmis (3,09 sek.).

Aukso medalis atiteko vengrui Davidui Verraszato (4 min. 3,06 sek. ), sidabras – vokiečiui Yannickui Lebherzui (4 min. 5,08 sek.), o bronza – italui Federico Turriniui (4 min. 5,24 sek.).

Iki bronzos medalio V.Janušaičiui pritrūko vos 0,61 sek.

Penktadienį ryte vykusiuose 400 metrų kompleksiniu būdu rungties atrankos plaukimuose lietuvis sugaišo 4 minutes 10,52 sekundės ir buvo penktas tarp 18-os startavusių atletų.

Kaip jau rašėme, V.Janušaitis ketvirtadienį trečius metus iš eilės tapo Europos vicečempionu 200 metrų kompleksiniu būdu rungtyje.