Vytautas Janušaitis antrajame finale sieks pagaliau laimėti auksą

V.Janušaitis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / V.Janušaitis
0

Olandijoje vykstančiame Europos plaukimo trumpuoju taku (25 m) čempionate ketvirtadienį sidabro medalį iškovojęs Vytautas Janušaitis penktadienį vėl pateko į finalą. Šįsyk dėl medalio jis varžysis dvigubai ilgesnėje – 400 m – kompleksinio plaukimo distancijoje.

Penktadienį atrankoje lietuvis sugaišo 4 minutes 10,52 sekundės ir užėmė penktą vietą tarp 18-os startavusių atletų.

Greičiau už V.Janušaitį atrankoje šią distanciją įveikė tik vengras Davidas Verraszato (4:07,67), italas Federico Turrinis (4:09,79), ispanas Alanas Cabello Fornsas (4:10,05) ir vokietis Yannickas Lebherzas (4:10,27).

Finale 8 plaukikai varžysis penktadienio vakarą.

V.Janušaitis 200 metrų kompleksiniu būdu rungties sidabro medalį iškovojo jau pirmą varžybų dieną.

Iš viso per karjerą Europos plaukimo trumpuoju taku čempionatuose Lietuvos plaukikas yra iškovojęs 6 sidabro medalius ir du bronzinius apdovanojimus.  Tik kartą Europos plaukimo pirmenybėse jis pasipuošė bronzos medaliu. Kaskart vykdamas į Senojo žemyno pirmenybes trumpuoju taku, V.Janušaitis kelia sau vienintelį tikslą – laimėti auksą.