A.Reed ir S.Ambrulevičius „Grand Prix“ etape: kritimas nesustabdė poros

Stipria gaida (iškovotais sidabro medaliais tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Budapest Trophy“) pradėję naująjį sezoną, šokėjai ant ledo Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius praėjusį savaitgalį startavo pasaulio „Grand Prix Internationaux de France“ etape.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po trumposios be galo išraiškingos bei emocionalios, hip hop‘o ritmu persmelktos programos, mūsų pora surinkusi 64,43 taško, užėmė 8-tą vietą.

Deja, abu sportininkai atliekant elementą griuvo ir šis griuvimas jiems kainavo net 10 taškų. Visgi džiugina tai, kad teisėjus sužavėję programos išpildymu, šokėjai antraisiais parodymais (programos komponentais) užėmė net 4-tą vietą, surinkę 32,05 taško.

Laisvoje programoje mūsų šokių ant ledo pora A.Reed ir S.Ambrulevičius nuostabiai perteikę programą, kurią statė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, užėmė 6 vietą.

Tačiau trumpojoje programoje patirtas kritimas, jiems neleido pakilti aukščiau.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius

Laisvojoje programoje visi 9 teisėjai už programos komponentus jiems vėl skyrė 4-tą vietą – 48,63 taškus. Tad jei mūsų pora nebūtų patyrusi, tiek daug, net 10 taškų, kainavusio kritimo trumposios programos metu, bendroje įskaitoje šokėjai būtų užėmę 4 vietą.

Bendroje pasaulio „Grand Prix Internationaux de France“ etapo įskaitoje jie užėmė 8-tą vietą tarp 10-ties geriausių pasaulio porų. Šių varžybų nugalėtojais tapo daugkartiniai pasaulio ir Europos dailiojo čiuožimo čempionai, Prancūzijos atstovai Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas, antrą vietą užėmė kanadiečiai Piper Gilles ir Paulis Poirier, treti – Rusijos atstovai Aleksandra Stepanova ir Ivanas Bukinas.

Pažymėtina, jog abiejų programų sportininkų nuostabius kostiumus sukūrė dizainerė iš Klaipėdos – Aina Zinčiukaitė.

A.Reed ir S.Ambrulevičiaus kitą savaitgalį laukia antrasis pasaulio „Grand Prix“ etapas Rostelecom Cup, kuris vyks Sočyje (Rusija), o gruodžio 7-12 d. mūsų čiuožėjai varžysis „Challenger“ serijos varžybose „Golden Spin of Zagreb Sisake“ (Kroatija).