Ant ledo sugrįžusi Agnė Sereikaitė Europos čempionate užėmė aštuntą vietą 1000 m rungtyje

Turine (Italija) vykstančiame Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate Agnė Sereikaitė sėkmingai įveikė trijų rungčių atranką. Tačiau prieš dvejus metus mūsų šaliai pirmą kartą medalį – bronzą – žemyno pirmenybėse 1000 m rungtyje iškovojusiai 22 metų lietuvei šįkart pakartoti 2015-ųjų aukštumų nepavyko.
Agnė Sereikaitė

Geriausiai A.Sereikaitė pasirodė 1000 metrų rungtyje.

Šeštadienį ji įveikė šios distancijos atranką, o sekmadienį – ketvirtfinalį. Pusfinalyje A.Sereikaitė buvo ketvirta tarp penkių sportininkių ir pateko į B finalą, kur vyko kovos dėl 6-8 vietų. Lietuvė B finale finišavo per 1 min. 48.427 sek. ir galutinėje distancijos rikiuotėje užėmė aštuntąją vietą tarp 36 čiuožėjų.

500 m rungtyje A.Sereikaitė pateko į ketvirtfinalį, ten savo grupėje ji finišavo ketvirta (45,218 sek.), o galiausiai liko 15-oje vietoje tarp 35 atlečių. Europos čempionate tapo olandė Rianne de Vries (43.681 sek.)

1500 rungtyje lietuvė sėkmingai peršoko atrankos etapą, bet pusfinalyje liko penkta (2 min. 29.295 sek.), o galutinėje įskaitoje 14-oji. Šioje rungtyje nugalėjo italė Arriana Fontana (2 min. 25.426 sek.).

Bendroje visų rungčių įskaitoje Lietuvos greitojo čiuožimo atstovė buvo dvylikta tarp 34 sportininkių.

„Dar reikia tobulėti, bet esu teisingame kelyje!“, – savo feisbuko paskyroje po varžybų sekmadienį parašė A.Sereikaitė.

Ji šiemet sugrįžo į greitojo čiuožimo varžybas po keisto praėjusio sezono. 2015-2016 m. sezone dėl prastos fizinės būklės čiuožėja nestartavo varžybose, kai sporto medikai nustatė pervargimą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Sereikaitė

Dėl žemo mūsų šalies trenerių lygio ir nesutarimų su Lietuvos greitojo čiuožimo federacija A.Sereikaitė jau daug metų treniruojasi užsienyje.

Sočio olimpinėms žaidynėms ji rengėsi Čekijoje, pastaruosius dvejus metus treniravosi Vokietijoje, o pernai persikraustė į Latviją.

A.Sereikaitė nebuvo vienintelė Lietuvos atstovė Europos pirmenybėse. Tokio lygio varžybų debiutantas 16-metis Salvijus Ramanauskas 500 m (44,741 sek.) ir 1500 m varžybose (2 min. 37,004 sek.) užėmė 43 vietas, o 1000 m nuotolyje (1 min. 32,81 sek.) liko 39-as.