Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrijoje atidarytos pirmosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės

1980 m. olimpinis čempionas Leonhardas Stockas su olimpinės ugnies deglu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / 1980 m. olimpinis čempionas Leonhardas Stockas su olimpinės ugnies deglu
Šaltinis: 15min
0
A A

Olimpiniame „Bergisel“ stadione Insbruke (Austrija) dega net trys olimpiniai aukurai. Pirmame olimpinė ugnis buvo įžiebta 1964-aisiais per žiemos olimpinių žaidynių atidarymą. Kai Insbrukui 1976-aisiais antrą kartą buvo patikėta surengti olimpines žaidynes, greta pirmojo – iškilo antrasis aukuras. O trečią insbrukiečiai šalia pirmųjų dviejų pastatė I pasaulio jaunimo žiemos olimpinių žaidynių garbei.

Penktadienį visus juos vėl uždegė Austrijos olimpiniai čempionai. Apie žaidynių atidarymą paskelbė Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris.

Nuobodžiai prasidėjusios iškilmės vėliau įsibėgėjo ir tapo smagiu, įsimintinu reginiu su meno ir sporto programa, fejerverkais. Buvo prisimintos anksčiau Insbruke vykusios žiemos žaidynės ir jų didvyriai. Gausūs žiūrovai išvydo nemažai „sveikuoliškų“ pasirodymų: damos su vakarinėm suknelėm, o vyrai su frakais šoko valsą, trypė trumpakelniai liaudies šokių atlikėjai, o būgnus mušė iki pusės išsirengę būgnininkai. Žiūrovams tas pustrečios valandos išstovėti buvo šaltoka.

Sportininkai žygiavo bendra kolona. O tik po geros pertraukos pasirodė vėliavnešiai. Lietuvos vėliavą nešė kalnų slidininkas Rokas Zaveckas. Mūsų delegacijoje žygiavo tik septyni atstovai: visi šeši sportininkai ir misijos vadovė Lina Vaisetaitė. Treneriai ir LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas ceremoniją stebėjo iš tribūnos.

Prieš ceremoniją spaudos konferencijoje pats Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Jacques'as Rogge'as, kuris pasakė sveikinimo-padėkos organizatoriams kalbą ir per atidarymo iškilmes minėjo, jog dalyvaus 69 šalys. Vakarinėje ceremonijoje buvo iškilmingai buvo pranešta, kad atvyko 70 šalių sportininkai.

Vieni sportininkai išgarsės per jaunimo olimpines žaidynes, o štai viena Austrijos sportininkė net nestartavusi nuskambėjo per pasaulį. Visų atletų vardu mintinai sakydama tradicinę priesaiką, ji pamiršo žodžius. Ir vietoj to, kad pasižiūrėtų į rankoje laikomą lapelį su tekstu, ji, kurį laiką patylėjusi, į mikrofoną daugiatūkstantinei miniai pasakė „šaizė“ (scheise). Sakoma, kad tas vokiškas žodis vartojamas tada, kai nesiseka, bet tikroji jo reikšmė truputį kita... Įdomu tai, kad priesaikos žodžius pamiršo ir kita austrė, prisiekusi teisėjų vardu. Žiūrovams krykščiant ir laukiant naujos staigmenos, labiau patyrusi mergina pasižiūrėjo į lapelį ir užbaigė tekstą be intarpų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką