Baltarusijos čempionate „Energija“ užsitikrino vietą atkrintamosiose

Elektrėnų „Energija“ panaikino dviejų įvarčių deficitą ir šeštadienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse po atkaklios kovos 8:6 (1:1, 2:3, 5:2) palaužė Žlobino „Metallurg“ ekipą bei užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.
„Energijos“ ledo ritulininkai
„Energijos“ ledo ritulininkai / Petro Lozdos nuotr.

Rungtynių pradžioje „Energijai“ nepavyko žaisti drausmingai, o per pirmąsias 10 minučių net 4 sykius elektrėniečiai žaidė mažumoje. Visgi šeimininkams pavyko sėkmingai apsiginti ir „Metallurg“ nesukūrė pavojingų progų. Devintą kėlinio minutę Edvinas Boroška (8:43) perėmė ritulį prie varžovų zonos, bandydamas smūgiuoti iš arti pataikė į „Metallurg“ gynėja, o rikošetu nuo varžovo kojos atsimušęs ritulys praskriejo vartininkui tarp kojų ir „Energija“ išsiveržė į priekį – 1:0.

Persvaros ilgai išlaikyti nepavyko – keturioliktą minutę E.Boroška sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o netrukus „Metallurg“ surengė sėkmingą ataką. Jie pirmieji suskubo prie nuo vartininko atšokusio ritulio ir metimu į vartų viršų išlygino rezultatą – 1:1.

Antrame kėlinyje žaidimas pagreitėjo, o 25-ą susitikimo minutę „Energijos“ kapitonas Aivaras Bendžius sulaukė Povilo Verenio perdavimo ir tiksliai nukreipęs ritulį į vartus vėl išvedė šeimininkus į priekį – 2:1.

Nepraėjus nei 2 minutėms jau „Energijos“ vartininkui teko traukti ritulį iš vartų ir rezultatas vėl tapo lygus – 2:2.

Sėkmingą atkarpą netrukus pratęsė „Metallurg“ puolėjas Dimitrijus Voitechovas (26:48), kuris pirmą kartą išvedė svečius į priekį – 3:2.

Dar po dviejų minučių E.Karlai ritulys praskriejo tarp kojų ir svečiai susikrovė dviejų įvarčių persvarą – 4:2.

Po ketvirtojo „Metallurg“ įvarčio „Energijos“ puolimas dar labiau suaktyvėjo, o „Metallurg“ neišvengė baudos minučių. Kėlinio viduryje, žaidžiant penki prieš keturis, „Energija“ ilgam įsitvirtino varžovų zonoje, o A.Bendžius (29:48) pirmasis suskubo prie nuo borto atšokusio ritulio ir įmušęs antrą savo rungtynių įvartį sumažino deficitą iki minimumo – 3:4.

Nors vėliau „Energija“ ne kartą rengė pavojingas atakas, tačiau visus smūgius sėkmingai gaudė „Metallurg“ vartininkas.

Trečiame kėlinyje žiūrovai išvydo tikrą įvarčių lietų. „Energijos“ gynėjas Aurimas Gaidauskas kėlinio pradžioje (42:04) stipriu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką bei išlygino rezultatą – 4:4. Vos po keturių minučių „Metallurg“ surengė sėkmingą ataką ir susigrąžino minimalų pranašumą – 5:4.

Nuo trečiojo kėlinio vidurio iniciatyva priklausė „Energijos“ ledo ritulininkams. Iš pradžių Deividas Kazlauskas (49:16) parodė kovingumą ir žaidžiant mažumoje perėmė ritulį varžovų zonoje bei prasibrovęs pro „Metallurg“ gynėjus antruoju mėginimu įmušė įvartį bei išlygino rezultatą – 5:5.

Netrukus puikų įvartį pelnė vienas iš „Energijos“ lyderių Povilas Verenis (50:28), kuris pasiuntęs ritulį varžovo vartininkui tarp kojų išvedė šeimininkus į priekį – 6:5.

Netrukus daugumą išnaudojo ir A.Gaidauskas (56:53), įmušęs įvartį iš vidutinio atsumo ir padidinęs „Energijos“ pranašumą iki dviejų – 7:5.

Pergalę po 27 sekundžių užtvirtino D.Kazlauskas (57:20), kurio įvartis padidino šeimininkų persvarą iki trijų – 8:5.

Nors po minutės „Metallurg“ sugebėjo įmušti šeštą savo įvartį (6:8), tačiau labiau priartėti prie „Energijos“ nesugebėjo. Nuskambėjus finalinei sirenai tarp dviejų žaidėjų įvyko silpnas apsistumdymas, kurį greitai nutraukė teisėjai.

„Energijos“ ir „Metallurg“ komandos šiose rungtynėse užsidirbo po 9 pašalinimus ir gavo po 26 baudos minutes.

Su „Metallurg“ ekipa elektrėniečiai žaidė pačioje sezono pradžioje – pirmose rungtynėse „Energija“ šventė pergalę 9:3, o antrose – 4:2.

„Energija“ per 37 čempionato rungtynes yra iškovojusi 18 pergalių ir su 53 taškais užima aštuntą poziciją. Elektrėnų klubo jau nebepasivis devintoje vietoje esanti „Bresto“ ekipa, todėl iki reguliariojo sezono pabaigos likus dar septynioms rungtynėms tapo aišku, kad „Energija“ patenka į atkrintamąsias varžybas.

„Metallurg“ per 41 rungtynes iškovojo vos 9 pergales ir su 27 taškais tarp dvylikos komandų užima dešimtą poziciją.

Abi komandos sekmadienį nuo 15:00 val. Elektrėnuose susikaus dar kartą.

„Energija“ 8:6 (1:1, 2:3, 5:2) „Metallurg“

1:0 – Edvinas Boroška (8:43, rez. perd. Vytautas Jagelavičius)
1:1 – Jevgenijus Tijanas (dauguma) (14:43)
2:1 – Aivaras Bendžius (24:08, rez. perd. Povilas Verenis ir Rolandas Aliukonis)
2:2 – Vladimiras Gorodilovas (25:33)
2:3 – Dimitrijus Voitechovas (26:48)
2:4 – Vladimiras Gorodilovas (28:12)
3:4 – Aivaras Bendžius (dauguma) (29:48)
4:4 – Aurimas Gaidauskas (42:04)
4:5 – Nikita Sinelnikovas (46:42)
5:5 – Deividas Kazlauskas (49:16)
6:5 – Povilas Verenis (dauguma) (50:28, rez. perd. Edgar Protčenko)
7:5 – Aurimas Gaidauskas (dauguma) (56:53, rez. perd. Justinas Vėželis ir Deividas Kazlauskas)
8:5 – Deividas Kazlauskas (57:20, rez. perd. Edvinas Boroška)
8:6 – Dimitrijus Voitechovas (58:27)