Baltarusijos ledo ritulio lygos ketvirtfinalio seriją „Energija“ pradėjo nesėkme Minske

Penktąją vietą Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos reguliariajame sezone užėmęs Lietuvos čempionas Elektrėnų „Energijos“ klubas pirmąsias ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynes pirmadienį svečiuose 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) pralaimėjo ketvirtojoje pozicijoje likusiems Minsko „Junost“ ledo ritulininkams.
Elektrėnų „Energija “
Elektrėnų „Energija “ / R.Mikalkevičiūtė nuotr.

Svečiai pirmąjį kėlinį laimėjo po Aivaro Bendžiaus (4:01) įvarčio. Antrajame kėlinyje rezultatą išlygino Dmitrijus Želnerovskis (27:34), o pergalingo įvarčio autoriumi nugalėtojų gretose tapo Vladislavas Gridiuška (46:25).

Paskutines pusantros minutės Elektrėnų „Energijos“ treneris Berndas Haakė pakeitė vartų sargą Nerijų Dauksevičių šeštuoju aikštės žaidėju, bet labai pavojingai atakavę lietuviai tikslo nepasiekė.

„Tai buvo puikios rungtynės. Abi komandos demonstravo labai aukšto lygio ledo ritulį. Girdėjau, kad daugiau nei pusė minskiečių šiame sezone atstovavo ir MHL A lygoje rungtyniaujančiai „Junost“ ekipai – tai tik pakelia ketvirtfinalio lygį. Mūsų žaidėjai visi iki vieno atidavė visas jėgas. Tikiuosi pergalės kitame susitikime“, – po rungtynių teigė „Energijos“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris B.Haakė.

Antrąsias ketvirtfinalio rungtynes komandos Baltarusijos sostinėje žais antradienį.

Trečiasis atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio mačas penktadienį vyks Elektrėnų ledo rūmuose, kur, reikalui esant, šeštadienį įvyktų ir ketvirtosios rungtynės. Jei nugalėtojui išaiškinti prireiktų penktojo mačo, ekipos kovo 3 dieną rungtyniautų Minsko „Junost“ arenoje.