„Balticos“ ledo ritulininkai išvykoje pralaimėjo po pratęsimo

Žemyninės jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) B pogrupio varžybose Lietuvos „Baltica“ antradienį išvykoje nusileido Rusijos klubui OGI rezultatu 5:6 (2:1, 2:1, 1:3, 0:1). Itin įnirtingoje ir lygiavertėje kovoje nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo.
„Balticos“ ledo ritulininkai
„Balticos“ ledo ritulininkai / hcbaltica.lt nuotr
Temos: 1 Ledo ritulys

Vilniaus klubui įvarčius pelnė Leonidas Kozlovas (3 min., 17 min.), Pavolas Fančovičius (21 min.), Vadimas Chvolesas (28 min.) ir Ilja Mašencovas (51 min.), rašo hcbaltica.lt.

Antradienio varžybose nesulaikomai rungtyniavo pirmasis „Baltica“ penketukas, pelnęs pirmuosius keturis komandos įvarčius. Praėjus lygiai trims minutėms nuo mačo pradžios, ritulį į varžovų vartus pasiuntė L. Kozlovas, gavęs komandos kapitono Vadimo Chvoleso perdavimą.

10-ąją minutę Aleksejui Kalendinui pavyko išlyginti rezultatą. 17-ą minutę 8-asis L. Kozlovo įvartis šio sezono MHL pirmenybėse lėmė, jog Lietuvos klubas pirmąjį kėlinį laimėjo 2:1. Per pirmąsias 20 žaidimo minučių mūsiškiai į vartus metė beveik dukart dažniau nei varžovai.

22-ą minutę „Baltica“ pirmojo penketuko gynėjas iš Slovakijos Pavolas Fančovičius, realizavęs kiekybinę vieno žaidėjo persvarą, padidino rezultatą iki 3:1. Po poros minučių A.Kalendinas, mūsiškiams žaidžiant mažumoje, pelnė savo antrąjį įvartį. Tačiau šeimininkų džiaugsmas truko neilgai. 28-ą min. V.Chvolesas atstatė dvejų įvarčių persvarą. Tai buvo 10-asis jo įvartis čempionate.

Trečiojo kėlinio pradžia mūsiškiams prasidėjo itin nesėkmingai. 42-ą ir 47-ą minutę du kartus pasižymėjęs Aleksandras Čebotariovas išlygino rezultatą – 4:4. „Baltica“ vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas tuoj pat paėmė 30 sekundžių pertraukėlę.

44-ą minutę po Dovydo Streckio pražangos į Lietuvos komandos vartus skirtas baudinys (bulitas). „Baltica“ vartininkas Nikiforas Ščerba sugebėjo apsiginti nuo Deniso Kačino atakos. 51 min. įvartį pelnė puolėjas Ilja Mašencovas ir pakoregavo „Balticos” rezultatą į 5:4. Po minutės iš aikštelės pašalinus „Baltica“ legionierių  Borisą Rejžeką, OGI žaidėjas Aleksanras Samarinas išlygino rezultatą iki 5:5.

Trečiasis kėlinys pasibaigė lygiosiomis, tad buvo skirtas pratęsimas. Jau antrąją pratęsimo minutę A.Kolendinas, per šį mačą pelnęs savo trečiąjį įvartį, išvedė Oduncovo komandą į priekį rezultatu 6:5 ir užtikrino jos pergalę.

Tai buvo trečiasis komandų susitikimas iš eilės. Sekmadienį Lietuvos komanda šventė dramatišką pergalę, kurią prieš OGI, taip pat po baudinių serijos, pasiekė rezultatu 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0). Šeštadienio susitikimą laimėjo OGI rezultatu  2:3 (0:1, 1:1, 1:1).

Trečiadienį „Baltica“ grįžta namo, kur netrukus sužais net šešias rungtynes iš eilės. Vilniaus Pramogų arenoje komanda susitiks su dviem Rusijos klubais: lapkričio 2, 4, 5 d. dvikovos su Klino „Klin“ ir lapkričio 10, 12, 13 d. – su Penzos „Dizelist“.