Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 14d. 20:26

Baltijos taurė: Lietuvos kalnų slidininkų taupyklėje – dar du apdovanojimai

Rokas Zaveckas
Kalnuslidinejimas.lt / Rokas Zaveckas

Permainingos kaip Suomijos šiaurės oras buvo lietuvių nuotaikos po Baltijos taurės kalnų slidinėjimo varžybų antrosios dienos.

Po snieguoto antradienio ant speigračio esančiame kalnų kurorte Suomutunturi trečiadienį visą dieną švietė saulė. Ją tik kelis kartus buvo užstoję ploni debesys. Baltijos taurės varžybose dalyvaujančių lietuvių gretose labiausiai švietė devynmečio Vėjo Strelčiūno veidas.

Jauniausių vaikų amžiaus grupėje vilnietis slalomo milžino rungtyje nusileido tik latviui Lauriui Opmaniui ir iškovojo sidabrą. Tau jau antrasis V. Strelčiūno apdovanojimas šių metų Baltijos taurės varžybose, kuriose prizininkais tampa šeši kiekvienos amžiaus grupės ar abosliučios įskaitos lyderiai – pirmąją lenktynių dieną sportininkas užėmė šeštąją vietą Super-G distancijoje.

V. Strelčiūnas neketina pasitenkinti dviem apdovanojimais. Nes ketvirtadienį vyks slalomo lenktynės – jos labiausiai patinka jaunajam kalnų slidininkui.

Per apdovanojimo iškilmes antradienį prizą atsiėmė dar vienas lietuvis – šeštąją vietą tarp savo bendraamžių užėmęs 11-metis Radvilas Janulionis. Po pirmojo nusileidimo jis buvo aštuntas.

“Pirmo bandymo trasa buvo paprastesnė, todėl greičiau važiavo vyresni ir sunkesni. O antrajame bandyme jau reikėjo daugiau technikos ir aš pakilau”, – paaiškino R. Janulionis. Baltijos taurės varžybose lenktyniauja ir jo tėvas Adomas, dėdė Jurgis ir pusbrolis Matas.

Vaikai varžosi kiek kitoje trasoje, nei jaunimo, elito ir senjorų grupės sportininkai, startuojantys jau įdienojus. Čia iš lietuvių greičiausias buvo jaunimo grupėje debiutuojantis 15-metis Rokas Zaveckas, jauniausias tarp dabartinių varžovų.

Pernai tarp bendraamžių visas tris rungtis laimėjęs sportininkas šįkart slalomo milžino trasoje buvo 15-tas. Savo amžiaus grupėje, kurioje lenktyniauja ir 20-mečiai slidininkai, R. Zaveckas užėmė devintąją vietą.

Kalnuslidinejimas.lt/Vėjas Strelčiūnas
Vėjas Strelčiūnas

„Po finišo Rokas sakė: galėjau geriau. Bet jis puikiai supranta, kad pernykštė euforija baigėsi ir dabar pergalių reikės palaukti“, – teigė sūnaus pasirodymą Suomijoje iš arti stebinti Dalia Zaveckienė. Varžybose dalyvauja ir Roko tėvas Giedrius Zaveckas.

„Širdis daužosi“, – prisipažino D. Zaveckienė, paklausta, ar jaudinasis stebėdama sūnaus pasirodymą trasoje. Moteris neslėpė – jų šeima pastaraisiais metais gyvena kalnų slidinėjimu, tad ji jau žino nemažai šios sporto šakos subtilybių.

„Prieš tai 11 metų gyvenome sportiniais šokiais“, – juokėsi D. Zaveckienė – Roko vyresnioji sesuo Greta šokiuose pasiekė nemenkų aukštumų.

Janulioniai ir Zaveckai – ne vieninteliai vienos šeimos nariai, lenktyniaujatys Baltijos taurės varžybose. Čia startuoja seserys Ieva ir Urtė Januškevičiūtės – jų pasirodymą greta trasos stebi tėvai, Aivaras Tumas ir jo tėvas Virginijus, o Algimanto Milašiaus tėvas Tauras padeda prižiūrėto trasą.

Du sūnus – Vėją ir kiek jaunesnį Rūką – į trasą palydi, o vėliau ir pats lenktyniauja Artūras Strelčiūnas...

– Artūrai, ar sunku žiūrėti iš šalies, kaip trasa leidžiasi sūnūs?

– Aš dažniausiai tuo metu būnu viršuje, nes palydžiu sūnus į startą. Ten labai sunku laukti, kol išgirsti, jad gali startuoti kitas dalyvis. Tada būna aišku, kad sūnus sėkmingai pasiekė finišą. Toks ritmas išvargina. Paskui norisi su vaikais atsipūsti, bet tada reikia pačiam startuoti.

– Ar planuojate, kad sūnus taps profesionaliais sportininkais?

– Rimtų planų dar nėra. Kol kas tai tik aktyvus laisvalaikis. Sūnūs ne tik slidinėja, bet ir buriuoja. Ir abiejuose sporto šakose jiems puikiai einasi. Kol kas šie dalykai tarpusavyje nesikerta. Nes vienu užsiima vasarą, kitu – žiemą. O tarpuose tarp buriavimo ir kalnų slidinėjimo jie dar lanko šuolius į vandenį.

– Gal sportu vaikai užsikrėtė nuo tėvo?

– Tai kad aš gyvenime nieko rimtai nesportavau. Paslidinėju, paplaukioju jachta. Bet tai tik aktyvus gyvenimas.

– Pernai į Baltijos taurės varžybas buvote atkeliavę keturiesi – dar buvo ir jūsų žmona. Kodėl šiemet jos nėra Suomutunturi?

– Ketvirtoji komandos narė liko namie, nes turi reikalų. Bet ji viską stebi gyvai internete, palaiko mus, dažnai pasikalbame telefonu. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką