„Blackhawks“ ledo ritulininkai persvėrė NHL finalo serijos rezultatą

Penktosiose NHL Stenlio taurės varžybų finalo rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojas bei Vakarų konferencijos čempionas „Chicago Blackhawks“ klubas šeštadienį namuose 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) nugalėjo Rytų konferencijos čempionę „Boston Bruins“ komandą ir persvėrė serijos iki keturių pergalių rezultatą savo naudai 3-2.
Brianas Bickellis ir Brandonas Saadas džiaugiasi įvarčiu.
„Chicago Blackhawks“ žaidėjai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąjį susitikimą savo aikštėje Čikagos ledo ritulininkai laimėjo tik po trijų pratęsimų – 4:3, o antrąjį po pratęsimo pralaimėjo 1:2. Serijai persikėlus į Bostoną, jau trečiąsias serijos rungtynes 2:0 laimėjo „Bruins“ komanda, tačiau ketvirtajame susitikime po pratęsimo 6:5 sėkmė šypsojosi „Blackhawks“ ledo ritulininkams.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Patrickas Kane'as (17:27 ir 25:13), o trečiąjį į tuščius vartus įmušė Dave'as Bollandas (59:46).

Vienintelį įvartį į šeimininkų vartus įmušė Zdeno Chara (43:40).

Nuo 1939 metų, kai Stenlio taurės finalo serija buvo pradėta žaisti iki keturių pergalių, penktąjį susitikimą laimėjusi komanda taurę iškovojo net 15 kartų iš 22-jų galimų, tačiau šie skaičiai „Bruins“ klubo nebaugina, nes jis 2011-aisiais įrodė, kad pralaimėjus penktąjį serijos susitikimą vėl galima grįžti į svečių areną ir iškovoti taurę.

Šeštąjį serijos susitikimą komandos pirmadienį jau žais Bostone.

„Blackhawks“ ekipa Stenlio taurės savininke buvo keturis (1934, 1938, 1961 ir 2010) kartus, o „Bruins“ šešis – 1929, 1939, 1941, 1970, 1972 bei 2011 metais.