Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čempionų paslaptys: homoseksualumas giliai įsišaknijęs dailiajame čiuožime

Homoseksualumas giliai įsišaknijęs dailiajame čiuožime
„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualumas giliai įsišaknijęs dailiajame čiuožime
Šaltinis: 15min
6
A A

Dailiojo čiuožimo pasaulyje dažnai diskutuojama apie homoseksualumą ir netradicinės orientacijos čiuožėjus. Rusai net pajuokauja, kad neturi čempionų vyrų varžybose, nes neturi gėjų. Vieša paslaptis, kad homoseksualumas slypi dailiajame čiuožime, – tai 15min patvirtino ir Lietuvos atstovai. Tačiau paslaptys nekeičia fakto – geriausiems pasaulio čiuožėjams netradicinė orientacija netrukdo siekti titulų.

Tikriausiai nereikia stebėtis, kodėl dailiojo čiuožimo žiūrovai stebėdami pasirodymus ant ledo spėlioja kokios seksualinės orientacijos yra čiuožėjas. Gėjų šioje sporto šakoje – apstu. Jų buvo visais laikais, tik šiame amžiuje jie tapo laisvesni, išraiškingesni, o šio savybės kartais netgi labai padeda išpildyti pasirodymą ant ledo.

Amerikietis Johnny Weiras atvirai prisipažino esąs gėjus ir ant ledo buvo vienas ryškiausių netradicinės orientacijos čiuožėjų. Ryškiausias išore – ekstravagantiškomis šukuosenomis, makiažu, kostiumais. Profesionalo karjerą šis amerikietis jau baigė, tačiau vis dar kuria kostiumus kitiems čiuožėjams, tarp jų ryškiausiai pasaulio čiuožimo žvaigždei Yuzuru Hanyu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Johnny Weiras
AFP/„Scanpix“ nuotr./Johnny Weiras atvirai prisipažino esąs gėjus ir ant ledo buvo vienas ryškiausių netradicinės orientacijos čiuožėjų.

Ar šis pasaulio rekordininkas iš Japonijos yra netradicinės orientacijos? Atlikta apklausa rodo, kad 52 procentų gerbėjų įsitikinimu Y.Hanyu yra gėjus. Kad šis ledo genijus nėra tradicinių seksualinių pažiūrų, kalbama ir dailiojo čiuožimo užkulisiuose. Ar tai kažką keičia? Žinoma, ne.

Yuzuru – neabejotinai talentingiausias šios kartos, o gal net visų laikų čiuožėjas. Jam dar tik 21-eri, bet jis jau legenda. Kai iš olimpinių žaidynių Sočyje Y.Hanyu parvežė auksą, gimtinėje jį sutiko 70 tūkstančių gerbėjų.

Olimpinis čempionas treniruojasi Kanadoje, bet vaikščioti ramiai Japonijos gatvėmis negali – tėvynėje jis tikras dievas ir milijonai gerbėjų dėl Yuzuru yra pametę galvas. O tai, ar jis gėjus, ar ne, mažai kam rūpi. Jeigu nors kartą matėte Y.Hanyu ant ledo, žinote, kokiu neeiliniu talentu apdovanotas šis vyrukas.

„Scanpix“ nuotr./Yuzuru Hanyu
„Scanpix“ nuotr./Yuzuru Hanyu

Baimė prisipažinti

O dabar pakalbėkime apie kitą, išskirtinį ledo čempioną. Kanadietis Ericas Radfordas atvirai prisipažino apie savo netradicinę orientaciją. Jo ir Meagan Duhamel duetas porinio čiuožimo varžybose dominuoja ne vienerius metus. Kanadiečiai dukart tapo planetos čempionais, dukart Keturių kontinentų nugalėtojais.

Šiais metais Helsinkyje jie gins planetos čempionų titulą. Į E.Radfordą žvelgiama su didele pagarba. Jis yra autoritetas dailiojo čiuožimo pasaulyje ir homoseksualumas šiam vyrui niekada nebuvo kliūtis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Meagen Duhamel ir Ericas Radfordas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Meagen Duhamel ir Ericas Radfordas

„Didžiausia homoseksualų kliūtis prisipažinti yra baimė. Baiminiesi, kaip sureaguos aplinka, o jeigu esi viešas asmuo, ta baimė dar labiau išauga. Mano baimę užgožė noras savo pavyzdžiu įkvėpti gėjus ir padėti žmonėms“, – kodėl nusprendė atvirai prisipažinti, pasakojo E.Radfordas.

Ericas garsėja ir tuo, kad yra ne tik ledo čiuožėjas, bet ir labai talentingas kompozitorius. Kanadiečio kurta muzika skamba geriausių pasaulio čiuožėjų programose. Pavyzdžiui, ledo virtuozo Patricko Chano 2017-ųjų laisvojoje programoje. Viena JAV televizija visai neseniai sukūrė išskirtinę medžiagą apie dviejų čiuožėjų bendradarbiavimą.

VIDEO: CTNSC 2017 TSN Reportage 'How Eric Radford ended up composing Patrick Chan's FP music'

Jei apie homoseksualus kalbėsime žvelgdami į elitą ir pačius geriausius, pamatysime kiek daug tokių galime sutikti. Tiesa, pripažinti savo orientaciją viešai reikia drąsos. O jos daugiausiai turi Amerikos žemyno atstovai.

„Ne paslaptis, kad dailiajame čiuožime dauguma Vakarų šalių vyrų – homoseksualai. Tai bene antra pagal populiarumą jų pasirenkama sporto šaka.“

Vienas tokių – praėjusių metų JAV vyrų varžybų čempionas Adamas Ripponas.

Be tėvo šešių vaikų šeimoje išaugęs amerikietis dabar yra vienas populiariausių čiuožėjų anapus Atlanto.

„Noriu tapti pavyzdžiu kitiems. Jeigu mano tėtis, kad ir kur jis bebūtų, jaudinasi dėl to, kad sūnus tapo čiuožėju, tai noriu pasakyti jam: aš esu normalus vaikinas iš mažo miestelio. Niekas nepasikeitė. Su savimi visada buvau sąžiningas. Labai sunkiai dirbau ir esu laimingas, ką pasiekiau“, – „NBC Sports“ sakė A.Ripponas.

VIDEO: Vienas sėkmingiausių A.Rippono karjeros pasirodymų

Žvilgsnis į Europą

„Ne paslaptis, kad dailiajame čiuožime dauguma Vakarų šalių vyrų – homoseksualai, – tikina Prancūzijoje gyvenanti ir dirbanti lietuvė dailiojo čiuožimo trenerė Ingrida Zenkevičiūtė. – Tai bene antra pagal populiarumą jų pasirenkama sporto šaka. Ir Paryžiuje nemažai žavių vyrų – gėjai.“

Vienas žaviausių ir seksualiausių šių dienų čiuožėjų – prancūzas Guillaume‘as Cizeronas. Ne veltui jis yra apipintas gandais.

„Scanpix“ nuotr./Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas
„Scanpix“ nuotr./Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas

Šokių ant ledo pasaulio ir Europos čempionas vadinamas talentingiausiu visų laikų šokėju ant ledo, o užkulisiuose yra mažai abejojančių jo netradicine orientacija. Kad ir kaip bebūtų, neįtikėtinas prancūzo plastiškumas, išraiškingumas ir talentas pavergė milijonus žiūrovų. Net ir tokių, kurie beveik nesidomi dailiuoju čiuožimu.

Čempionų paslaptis geriausiai žino tie, kurie yra arčiausiai jų. Tarp homoseksualų – ne tik čiuožėjai, bet ir treneriai.

Šokiuose ant ledo Lietuvos garbę ginančiui Sauliui Ambrulevičiui tenka dirbti ir bendrauti su daugybe homoseksualų.

„Su homoseksualios orientacijos sportininkais bei treneriais labiau susidūriau atvykęs treniruotis į Jungtines Amerikos Valstijas. Esu iš šalies, kurioje gėjai yra tabu, bet JAV išmokau toleruoti žmogų tokį, koks jis yra.

Taip, mūsų sporto šakoje gėjų yra nemažai, bet tai nereiškia, kad dailusis čiuožimas skirtas vien gėjams. Mano draugų būryje dabar yra daug gėjų, bet galiu pasakyti, kad tai vieni šilčiausių ir nuoširdžiausių žmonių, kuriuos esu sutikęs savo gyvenime“, – 15min.lt sakė Detroite kartu su amerikiete T.Tran čiuožiantis lietuvis.

Tie čiuožėjai, kurių orientacija tradicinė, jau seniai priprato savo aplinkoje matyti gėjus. Jų tas nei stebina, nei trikdo. Tai neatsiejama dailiojo čiuožimo gyvenimo dalis, kuri bėgant metams pavertė šią sporto šaką viena tolerantiškiausių pasaulyje.

VIDEO: G.Papadakis ir G.Cizerono laisvoji programa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką