Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Zubrus: „Kai gauni ordinus iš prezidentės, negali neatstovauti rinktinei“

Dainius Zubrus
Alfredo Pliadžio nuotr. / Dainius Zubrus
Šaltinis: 15min
0
A A

„Net nežinau, kaip gaunant apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai iš prezidentės rankų galima atsisakyti atstovauti rinktinei.“, – antradienį surengtos spaudos konferencijos metu ledo ritulininkas Dainius Zubrus žadėjo dalyvauti pasaulio čempionate, kuris bus surengtas Vilniuje. Pirmadienį stipriausioje pasaulio ledo ritulio lygoje NHL žaidžiančiam Lietuvos sportininkui Dainiui Zubrui prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė ordiną už nuopelnus Lietuvai.

Dainiaus Zubraus iniciatyva pirmadienį Lietuvą pasiekė keliasdešimt jaunųjų ledo ritulininkų aprangos komplektų, kurie bus išdalinti Lietuvos ledo ritulio mokykloms. Tai jau trečias kartais, kai lietuvis atveža beveik šimto tūkstančių litų vertės paramą.

Nacionalinės ledo ritulio lygos direktorius Remigijus Valickas džiaugėsi, kad Lietuvai buvo patikėta garbė organizuoti I diviziono B grupės pasaulio ledo ritulio čempionatą Vilniuje: „Laukiame dar galutinio oficialaus patvirtinimo iš tarptautinės ledo ritulio federacijos, bet tai tik formalumas. Jau nusprendėme, kad čempionatas vyks Vilniaus „Siemens“ arenoje. Tikimės pasiekimų iš mūsų nacionalinės rinktinės, o kaip bus dar pamatysime.“

– Ar atstovausite Lietuvai pasaulio ledo ritulio čempionate?

– Net nežinau, kaip gaunant apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai iš prezidentės rankų galima atsisakyti atstovauti rinktinei. Žinoma, mano klubo čempionatas yra svarbiau, bet manau, kad tai nesutrukdys man atvykti ir žaisti už Lietuvą. Nebent patirčiau traumą ir tektų gydytis.

– Šį sezoną buvote patyręs traumą. Kaip sekėsi išsigydyti?

– Riešo traumą patyriau dar vasario mėnesį ir negalėjau žaisti 6-8 savaites. Kai grįžau jau nebuvo likę žaisti tiek daug ir riešas dar nebuvo visiškai sveikas, bet aš, aišku, stengiausi.

Visgi turėtų būti susidomėjimas iš valdžios, nes ledo ritulys ištraukia vaikus iš gatvės, duoda galimybę žaisti.

– Ar nekilo sunkumų pratęsiant kontraktą su „New Jersey Devils“?

– Ne, viskas įvyko gana sklandžiai. Dar nesibaigus sezonui mane pasikvietė klubo vadybininkas ir paklausė, ar noriu pasilikti. Pasakiau, kad noriu ir man čia viskas patinka. Kontrakto sąlygos buvo suderintos su mano agentu ir aš likau klube. Esu labai patenkintas, kad nereikėjo niekur kraustytis. Tai patogu ir mano šeimai.

– „Devils“ NHL žaidžia gana nestabiliai: tai nepatekote į atkrintamąsias kovas, kitą sezoną žaidėte finalą, šiemet vėl nepateko į atkrintamąsias. Kokios to nestabilumo priežastys?

– Kitą sezoną laimėsim (juokiasi). Prieš tuos keletą metų, kai nepatekome į atkrintamąsias varžybas, manau, kad dėl to, kad nebuvo labai gero sutarimo tarp komandos ir trenerio. Naujasis treneris geriau tvarkosi su užduotimis. Galbūt sezonas buvo kiek keistokas dėl užsitęsusio lokauto. Manau, komanda žaidė gerai, bet kažkaip sugebėjome pralošti.

– Palyginkite ledo ritulį Lietuvoje ir užsienio šalyse, kad ir Latvijoje ar Estijoje. Ką reikia daryti, kad čia ledo ritulys populiarėtų?

– Latvijoje yra tikrai daug čiuožyklų. Jeigu jų daugiau atsirastų Lietuvoje, tai ir ledo ritulys populiarėtų. Dabar jau yra daug daugiau vaikų, norinčių žaisti. Reikia čiuožyklų ir specialistų. Čiuožyklas nėra lengva pastatyti. Man teko važinėti po miestus ir prašyti miestų merų prisidėti, nes išlaikyti čiuožyklas nėra paprasta. Visgi turėtų būti susidomėjimas iš valdžios, nes ledo ritulys ištraukia vaikus iš gatvės, duoda galimybę žaisti.

– Kaip vyksta tos paramos rinkimas, kurią čia atvežėte. Ar asmeniškai ieškote lėšų?  

– Yra sukurtas NHL žaidėjų fondas, kuris ir skiria paramą įvairioms valstybėms. Aš bandau parodyti, kodėl verta padėti Lietuvos vaikams. Patys žaidėjai sukūrė šį fondą ir mes pervedame kažkokią dalį savo atlyginimo arba renkame pinigus pardavinėdami kažkokią atributiką. Patys viską darome ir pati NHL lyga nėra su tuo susijusi. Neseniai buvau paprašytas prisijungti prie fondo veiklos ir negalėjau atsisakyti. Tapau vienu iš direktorių. Tikiuosi, galėsiu padėti.

– „Devils“ paliko vienas iš lyderių Ilja Kovalčiukas. Kaip tai atsilieps jūsų komandai?

– Man sunku komentuoti, nes kiekvienais metais kas nors palieka klubą. Tačiau atėjo naujų žaidėjų. Čia yra profesionalus sportas ir visuomet kažkas keičiasi.

– Ar teko bendrauti su rinktinės treneriu Berndu Haake?

– Labai daug bendrauti nėra tekę, bet esu girdėjęs daug gero apie šį trenerį. Ir ne tik Lietuvoje, bet užsienyje apie jį yra kalbama. Tikrai jį gerbiu ir manau, kad pasisekė mūsų rinktinei.

Turiu tokių menininkų draugų, kurie mane nusiveda į kultūringas vietas.

– Ką spėjote Lietuvoje nuveikti per šias dienas? Be šeimos atvykote?

– Atvykau be šeimos. Planuojame kitą vasarą visi ilgesniam laikui atvykti. Sūnui jau 10 metų, dukrai – 6. Jie klausinėja ir nori atvažiuoti. O dabar atvykau vienas. Buvau „Depeche Mode“, Imany koncertuose. Turiu tokių menininkų draugų, kurie mane nusiveda į kultūringas vietas.

– O jūsų sūnus jau čiuožia? Mokosi ledo ritulio?

– Taip, jis jau gana rimtai žaidžia, nors kažkokiai komandai neatstovauja. Jam gal labiau futbolas patinka nei ledo ritulys. Jis žiūri futbolą, žino visas komandas ir žaidėjus. Net nežinau, iš kur. Jeigu darys sportininko karjerą, tik džiaugsiuosi ir palaikysiu. Aišku, nepamirštant mokslų.

Pasibaigus spaudos konferencijai ant Akropolio ledo arenos pasirodė ir kitas Lietuvos ledo ritulininkas Darius Kasparaitis. Abu profesionalūs žaidėjai leido laiką su jaunaisiais ledo ritulio entuziastais.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas vyks kitų metų balandžio 20-26 dienomis. Čempionate dalyvaus Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Olandijos, Rumunijos, Kroatijos ir Lietuvos komandos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką