-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Dėl išlikimo čempionate Elektrėnų ledo ritulininkai kausis Vilniuje

Elektrėnų „Energija-Orakulas“ pralaimėjo pirmąjį atkrintamųjų varžybų dvikovą. Lietuvos komanda 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) nusileido Daugpilio „Latgalei“ ir serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 1:0.
Rungtynių akimirka / LLRF

Po rungtynių Daugpilio komandos treneris Jurijus Agureikinas džiaugėsi savo komandos pergale:

„Iš šių rungtynių tikėjomės visko. Jei atvirai – nei aš, nei žaidėjai atkrintamosiose rungtynėse nenorėjom gauti „Energijos. „Energija“ bet kada gali iššauti ir šį sezoną jau tą parodė. Nors mūsų žaidimo stilius panašus, abi mūsų komandos jaunos, mūsų komandoje nuolat žaidžia buvę „Energijos“ žaidėjai, tačiau niekad negalim jos prognozuoti“, – kalbėjo Latvijos komandos strategas.

Rungtynes „Energija“ pradėjo užsivedusi. Žaidėjai atkovojo pirmąjį ritulį, pirmieji atakavo vartus, tačiau to neužteko palaužti „Latgalės“ gynybai.

Po trijų minučių „Energija“ žaidimo kontrolę perleido varžovams. Šie pradėjo dažniau atakuoti Arūno Aleinikovo ginamus vartus. „Energija“ atsakė keliomis kontratakomis, tačiau įpusėjus kėliniui švieslentėje vis dar degė nuliai.

Šeimininkai suaktyvino savo puolimą. Vienos nenusisekusios „Latgalės“ atakos metu Laisvydas Rimkus perėmė ritulį, tačiau  varžovas čia pat neleistinai nutraukia greitą kontrataką. Latvis užsidirbo dvi baudos minutes, tačiau „Energija“ neišnaudoja kiekybinio pranašumo.

Kita istorija su latviais. Arnoldas Bosas užsidirbo dvi baudos minutes. Latviai, pajutę galimybė pelnyti įvartį, ją realizuoja nepraėjus nė minutei (18:27). „Energija“ susiima, perkėlė žaidimą prie varžovų vartų, tačiau nespėjo išlyginti rezultato.

Antrąjį kėlinį „Energija“ vėl pradėjo atkovotu rituliu ir trumpu varžovų aikštės pusės šturmu. Priešininkai  gynėsi nepriekaištingai ir netrukus perėjo į puolimą. A. Aleinikovui teko atlaikyti ritulių krūšą. Rituliai vienas po kito atšokę nuo jo lazdos ir pirštinių nukrisdavo pavojingai arti vartų, tačiau „Energijai“ dar kurį laiką sekėsi.

Dvidešimt septintąją rungtynių minutę (26:11) Andrejus Lukinas pelno pirmąjį savo įvartį ir padidina savo komandos pranašumą iki dviejų.

Dar vienas praleistas įvartis „Energijai“ tarsi suteikia antrą kvėpavimą ir ši užspeičia varžovus, priverčia juos pažeidinėti taisykles ir kelių įtemptų minučių, turėdami žaidėjo pranašumą, pelno pirmąjį savo įvartį atkrintamosiose varžybose. Trisdešimt trečiąją rungtynių minutę pasižymėjo komandos kapitonas Rolandas Aliukonis.

Po šio įvarčio taisykles pradėjo pažeidinėti Elektrėnų žaidėjai, trisdešimt ketvirtąją rungtynių minutę likę trise prieš penkis varžovus. „Energija“ atsilaiko pačiomis pavojingiausiomis minutėmis, tačiau trečiąjį įvartį į savo vartus praleido turėdami žaidėjo pranašumą. Įvartį pelnė tas pats A. Lukinas iki kėlinio pabaigos likus tik pusei minutės (59:28)

Ant ledo lemiamame kėlinyje „Energijos“ žaidėjai įžengė susikaupę ir viso kėlinio metu demonstravo agresyvų ir greitą žaidimą, tačiau įvarčio taip ir nepelnė. Likus pusantros minutės iki kėlinio pabaigos „Energija“ ant baudų suoliuko pasiuntė vieną latvį. Nebeturėdama ko prarasti komanda paėmė minutės pertraukėlę ir savo vartininką pakeitė į papildomą žaidėją. Tačiau latvių gynybos nepramušo ir likus dvidešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos padarė klaidą ir į neginamus vartus praleido ketvirtąjį įvartį rungtynėse.

Abi ekipos atsakomosiose rungtynėse susitiks penktadienį, kovo 4 dieną, Vilniuje. Šiose rungtynėse spręsis ar „Energija“ baigs kovą dėl atvirojo Latvijos ledo ritulio čempionato aukso ar išplėš lygiąsias serijoje iki dviejų pergalių.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?