Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Euforija Helsinkyje: auksą ledo genijui atnešė naujas pasaulio rekordas

japono auksas 15min iš Helsinkio
„Scanpix“ nuotr. / Yuzuru Hanyu tapo pasaulio dailiojo čiuožimo čempionu ir pasaulio rekordininku
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne-pa-kar-to-ja-ma. Yuzuru Hanyu pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate „išvedė iš proto“ tūkstančius sirgalių. Ledo genijus iš Japonijos pagerino dar vieną pasaulio rekordą Helsinkyje, o svarbiausia tapo naujuoju pasaulio čempionu.

Tūkstančiai japonų atvyko į Helsinkį, kad savo akimis išvystų savo dievaitį Yuzuru Hanyu. Nešini vėliavomis, plakatais, gėlėmis ir pliušiniais žaislais jie sudarė didžiausią sirgalių armiją arenoje. Dailusis čiuožimas – viena populiariausių sporto šakų Japonijoje.

Sausakimša arena finale išvydo įspūdingą vyrų varžybų finalą. Kitoks jis ir būti negalėjo, kai dabartinė čiuožėjų karta išdarinėja tokius beprotiškus dalykus dailiajame čiuožime. Paskutinėje grupėje pasirodė 6 dalyviai, kurie kartu atliko net 24 keturgubus šuolius. Na ir kas galėtų pasakyti, kad dailusis čiuožimas nėra sporto šaka?

Pirmasis ant ledo iš paskutinės grupės atstovų startavo būtent Y.Hanyu. Priešingai nei praėjusiais metais Bostone, šįkart jis atlaikė spaudimą ir nuo pat pradžių ant ledo čiuožė užtikrintai, švariai, be menkiausių klaidų. Hanyu po trumposios programos buvo tik penktas, bet sučiuožė rekordinę, geriausią visų laikų laisvąją programą.

VIDEO: Geriausia visų laikų laisvoji programa: Yuzuru Hanyu iškovojo auksą

Ledo vunderkindas, mega talentas, čiuožėjas iš kosmoso – kokių tik epitetų sulaukia Y.Hanyu. Jo pasirodymui pasaulio čempionate taip pat buvo skirti didžiausi komplimentai.

Naujojo rekordo autoriaus rezultatas 223,30 balo. Susumavus dviejų programų rezultatus japonas surinko 321,59 taškus.

„Jei sirgaliai laimingi, tai aš esu dar laimingesnis“, – džiaugėsi Y.Hanyu, kuriam ant ledo čiuožti sekasi gerokai labiau nei kalbėti angliškai. Užtat vėliau prabilęs savo gimtąja kalba japonas papasakojo, apie ką galvojo ruošdamasis savo pasirodymui.

„Tam, kad susikaupčiau aš įsivaizdavau save esantį kažkur prie upės, aš galvojau apie gamtą, gražius Suomijos vaizdus. Suomija man labai brangi. Šioje šalyje, dar būdamas vaikas, aš iškovojau pirmąjį savo tarptautinį titulą“, – sakė Y.Hanyu.

Japonas, kitaip nei daugelis čiuožėjų, neslėpė, kad pasaulio rekordai jam svarbūs ir jis galvoja apie tai: „Nuostabu pagerinti savo paties rekordą trimis taškais, bet aš manau, kad esu pajėgus surinkti dar aukštesnius įvertinimus. Visą sezoną galvojau kaip pagerinti pasaulio rekordą, dėl to jaučiau papildomą spaudimą, o dabar esu labai laimingas įgyvendinęs savo tikslą.“

Iš viso Helsinkyje jau buvo pagerinti trys planetos rekordai. Šokiuose ant ledo trumposios programos rekordą pasiekė Kanados atstovai Tessa Virtue ir Scottas Moiras, o moterų varžybose neįtikėtiną ledo šedevrą surengė Rusijos sensacija Jevgenija Medvedeva.

22-ejų Y.Hanyu Sočyje tapo olimpiniu čempionu, o planetos titulą iškovojo antrą kartą karjeroje, po trejų metų pertraukos.

Pasaulio čempionas liko be medalio

Japonijos ledo žvaigždės komandos draugas ir trečio iš eilės pasaulio čempiono titulo siekęs ispanas Javieras Fernandezas spaudimo neatlaikė ir Helsinkyje liko be medalio.

Geriausias Europos čiuožėjas užėmė ketvirtąją vietą. Ispanas prisipažino, kad jį paveikė Yuzuru Hanyu pasirodymas. Galima pastebėti, kad šie du čiuožėjai,beje puikūs draugai, retai kada puikiai sučiuožia abu kartu.

„Žinojau, kad Yuzuru pasiekė pasaulio rekordą. Tai suteikė man papildomos įtampos. Ant ledo nesijaučiau labai gerai... Bet žinote, viskas gerai. Dailusis čiuožimas labai sunkus sportas. Turiu šį pralaimėjimą priimti kaip pozityvų dalyką prieš artėjantį olimpinį sezoną. Galbūt tai reikš, kad ten jusiu mažesnį spaudimą, nes į Pietų Korėją važiuosiu nebebūdamas pasaulio čempionu“, – atviravo J.Fernandezas.

Dar vienas daugkartinis pasaulio čempionas kanadietis Patrickas Chanas Helsinkyje užėmė penktą vietą.

Per žingsnį nuo aukso

Vos kelių balų iki aukso medalio Helsinkyje pritrūko kitam japonui Shomai Uno. Galėjo nutikti netgi taip, kad pasaulio rekordą laisvojoje programoje pasiekęs Yuzuru, būtų likęs antras. Fantastišką pasirodymą surengęs ir po trumpojo šokio atotrūkį turėjęs S.Uno vis dėlto liko antras. Auksą jam kainavo vos viena klaida atliekant Luco šuolį.

VIDEO: Shoma Uno FS 2017

„Esu laimingas, nes padariau geriausią, ką sugebu. Mačiau Yuzuru pasirodymą – tai neabejotinai įspūdingiausia visų laikų programa. O aš padariau keletą klaidų, yra kur pasitempti“, – sakė vicečempionu tapęs japonas.

Bronzos medalis pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Helsinkyje atiteko Kinijos atstovui Boyang Jinui.

VIDEO: YUZURU HANYU 羽生 結弦 FS 223.20 TOTAL 321.59 WORLD 2017 1st place
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką