Europos biatlono čempionate – 14 metų nematytas Lietuvos atstovės rezultatas

Europos biatlono čempionatą Slovakijoje puikiai pradėjo Lidija Žurauskaitė.
Lidija Žurauskaitė
Lidija Žurauskaitė / Dmytro Yevenko nuotr.

Rusijoje gimusi, bet lietuviškų šaknų turinti 24-erių biatlonininkė trečiadienį finišavo septinta moterų 15 km asmeninėse lenktynėse.

Tik sykį šaudykloje suklydusi Lietuvos atstovė (pataikė į 19 taikinių iš 20) nuo čempione tapusios norvegės Maren Kirkeeide (šaudė be klaidų) atsiliko 2 minutes ir 11,5 sekundės.

Be klaidų šaudė visos prizininkės: sidabras atiteko Moldovos atstovei Alinai Stremous (+46,5 sek.), bronza – slovakei Emai Kapustovai (+59,1 sek.).

Nuo ketvirtą vietą užėmusios kitos norvegės Idos Lien (+2 min. 3,4 sek.) L.Žurauskaitė atsiliko tik 8,1 sekundės.

Tai yra pirmas Lietuvos biatlonininkės finišas Europos čempionato dešimtuke nuo 2010 metų, kai Diana Rasimovičiūtė iškovojo 2 sidabro medalius.

Dmytro Yevenko nuotr./Lidija Žurauskaitė

Kitoms lietuvėms nesisekė šaudykloje.

Triskart prašovusi 23-ejų Judita Traubaitė finišavo 31-a (+4 min. 54,5 sek.).

Penkis sykius klydusi 38-erių Natalija Kočergina liko 56-a (+7 min. 14,5 sek.), o net 6 klaidas padariusi Sara Urumova – 88-a (+12 min. 20,1 sek.) tarp 101 dalyvės.

Christian Manzoni/IBU nuotr./Natalija Kočergina

Verta pažymėti, kad Europos čempionatą tradiciškai praleidžia daugelis geriausių biatlonininkių, nes žemyno pirmenybės yra įtrauktos į IBU taurės, o ne pasaulio taurės tvarkaraštį.

Bendroje šio sezono IBU taurės įskaitoje L.Žurauskaitė pakilo į 62 vietą. J.Traubaitė yra 99-a, o N.Kočergina – 114-a.

Pirmauja norvegė Jenny Enodd.

V.Strolia klydo šaudykloje

Vyrų 20 km asmeninėse lenktynėse aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Vytautas Strolia.

Šalies biatlono lyderis šaudykloje klydo 4 sykius ir užėmė 39 vietą, čempionui Vebjoernui Soerumui iš Norvegijos nusileidęs 7 min. 1,4 sek.

Dmytro Yevenko nuotr./Vytautas Strolia

Įdomu, kad visą prizininkų pakylą sudarė vien norvegai. Antrą vietą užėmė Johanas-Olavas Botnas, trečią - Martinas Uldalas.

Maksimas Fominas (+8 min. 29,7 sek., 6 klaidos) liko 64-as, Tomas Kaukėnas - 82-as (10 min. 43,7 sek., 7), Stepanas Terentjevas – 87-as (+11 min. 9,0 sek., 5), Linas Banys – 89-as (+11 min. 15,7 sek., 4), Jokūbas Mačkinė – 93-ias (+11 min. 45,9 sek., 7).

Penktadienį Europos biatlono čempionate Slovakijoje vyks moterų ir vyrų sprinto lenktynės.