Europos biatlono čempionate Tomas Kaukėnas užėmė 27 vietą, Karolis Dombrovskis – 32-ąją

Čekijoje vystančiame atvirame Europos biatlono čempionate Lietuvos komandos lyderiai Tomas Kaukėnas ir Karolis Dombrovskis suko po tris baudos ratus, tačiau aplenkė daugiau nei pusšimtį varžovų. Šeštadienį vykusioje vyrų 10 km sprinto rungtyje T.Kaukėnas užėmė 27 vietą (šaudymas 2+1), K.Dombrovskis – 32-ą (1+2), o dar vienas Lietuvos atstovas Rokas Suslavičius tenkinosi 73 pozicija tarp 86 dalyvių. Sekmadienį vyksiančiame persekiojime startuos 60 geriausiai šiandien pasirodžiusių biatlonininkų.
Tomas Kaukėnas

„Šaudymas gulint nepavyko: tik atvykęs į šaudyklą atlikau tris taiklius šūvius, vėliau pasikeitė vėjas. Padarius pauzę sekė dvi klaidos. Esu nusiteikęs rytoj rimtai kovoti ir, jei pavyks šaudymas, šiek tiek pagerinti pozicijas, tačiau ir šiame čempionate varžovai tikrai yra pajėgūs“, – sakė T.Kaukėnas.

Sprinto rungties nugalėtoju tapo be klaidų šaudęs norvegas Larsas Hegle Birkelandas, kuris 6,8 sek. aplenkė kartą suklydusį rusą Maksimą Cvetkovą. Bronzos medaliai atiteko dviem sportininkams: latviui Andrejui Rastorgujevui ir austrui Davidui Komatzui. Šie sportininkai nugalėtojui pralaimėjo 28,4 sek.

T.Kaukėnas nuo pirmą vietą užėmusio norvego atsiliko 2 min. 6,7 sek., K.Dombrovskis – 2 min. 18,3 sek., o R.Suslavičius – 5 min. 4,8 sek.

Moterų 7,5 sprinto rungties nugalėtoja tapo norvegė Marte Olbsu (2 netaiklūs šūviai), kuri 1,2 sek. aplenkė kiek netikėtai sidabrą iškovojusią ispanę Viktoriją Padial Hernandez (nesuklydo nė sykio). Bronza atiteko tris baudos ratus sukusiai ukrainietei Janai Bondar, kuri pralaimėjo 5,4 sek. Beje, vos trys moterų varžybų dalyvės iš 60-ies šaudė be klaidų.

Sekmadienį vyks ir jaunimo grupės persekiojimo varžybos.