Europos kerlingo čempionate – fantastiškas Lietuvos rinktinės išsigelbėjimas

Švedijoje prasidėjo Europos kerlingo (akmenslydžio) čempionatas. Įspūdinga pergale moterų pirmenybių B diviziono turnyrą pradėjo Lietuvos rinktinė. Ties pralaimėjimo riba nuolat balansavusios lietuvės po pratęsimo 7:5 palaužė praėjusiais metais elitinėje grupėje kovojusią Čekijos rinktinę.
Rungtynių akimirka.
Rungtynių akimirka. / WCF nuotr.
Temos: 2 Akmenslydis Sportas

Lietuvos komanda, kurią sudaro kapitonė Virginija Paulauskaitė, vicekapitonė Olga Dvojeglazova, Dovilė Aukštuolytė, Rūta Blažienė ir Justina Zalieckienė, geriau pradėjo rungtynes ir po keturių kėlinukų pirmavo 2:0. Visgi tuomet iniciatyvą perėmė čekės, kurios per keturis kėlinukus pelnė 5 taškus ir pirmavo 5:3.

Priešpaskutiniame, devintajame, kėlinuke Lietuvos akmenslydininkės pelnė vieną tašką, bet vis tiek liko atsiliekančiųjų vaidmenyje, o dešimtajame kėlinuke paskutinio akmens paleidimo teisė priklausė čekėms. Nepaisant to, lietuvės dešimtajame kėlinuke sugebėjo iškovoti dar vieną tašką ir išlyginti rezultatą. Pratęsime lietuvės vėl sužaidė nepriekaištingai ir pelnė du pergalingus taškus.

Sekmadienį Lietuvos moterų rinktinė sužais dvejas rungtynes – su Anglija ir Ispanija.

Kitose rungtynėse Estija 11:5 nugalėjo Suomiją, Slovėnija 7:4 pranoko Slovakiją, Anglija 10:2 sutriuškino Ispaniją, o Belgija 10:7 įrodė pranašumą prieš Austriją.

Moterų turnyre varžosi 10 komandų. Keturios stipriausios pateks į pusfinalį ir tęs kovą dėl apdovanojimų bei kelialapių į aukščiausią divizioną.

Vyrų B diviziono turnyrą Lietuvos rinktinė pradėjo nesėkme. Lietuviai pirmosiose A grupės rungtynėse 3:7 pralaimėjo vienai iš šio turnyro favoričių Suomijos komandai.

Po dviejų kėlinukų rezultatas buvo lygus 1:1, bet tuomet suomiai per tris sekančius kėlinukus atitrūko 5:1 ir išsaugojo pranašumą iki mačo pabaigos.

Kiti A grupės rezultatai:

Estija – Velsas 2:6
Anglija – Slovakija 6:4
Ukraina – Airija 6:5.

Sekmadienį Lietuvos vyrų rinktinės išmėgins jėgas su Estijos komanda.

Europos vyrų kerlingo čempionato B diviziono turnyre dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po tris geriausias grupių komandas. Po dvi paskutines vietas užimsiančias ekipas kovos dėl išlikimo B divizione.