15min be reklamos
2018 01 01, 17:02

Gąsdindamas amerikiečius, Šiaurės Korėjos vadas prabilo apie olimpines žaidynes

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pareiškė pirmadienį, jog Jungtinės Valstijos turėtų bijoti jo šalies karinių jėgų, bet jis taip pat sušvelnino toną pirmąją Naujųjų metų dieną, kalbėdamas apie žiemos olimpines žaidynes, kurios vasarį vyks Pietų Korėjoje.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vilkėdamas vakarietiško stiliaus pilką kostiumą ir ryšėdamas kaklaraištį Kim Jong Unas grasino Jungtinėms Valstijoms.

„JAV turėtų žinoti, jog branduolinis mygtukas – visada ant mano stalo”, – per savo karingą kalbą pareiškė Šiaurės Korėjos lyderis.

Tačiau jis palankiau prabilo apie santykius su Pietų Korėja, o tai nevyksta dažnai.

Jis teigė, jog Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės bus gera galimybė pasirodyti korėjiečių tautai.

Jis mano, kad abi Korėjos galėtų susitikti ir aptarti Šiaurės Korėjos delegacijos atvykimo į žaidynes klausimą: „Žiemos olimpinės žaidynės, kurios greitai bus surengtos Pietuose, bus gera proga pasirodyti Korėjos tautai, o mes nuoširdžiai linkime, kad renginys atneštų gerus rezultatus“.

Pietų Korėjos prezidentūra jau išplatino pareiškimą, jog mielai surengtų vyriausybių diskusijas, kad būtų aptartas Šiaurės Korėjos delegacijos dalyvavimas. Prezidento Moon Jae-ino atstovai pabrėžė, kad sėkmingos olimpinės žaidynės pridės taikos ir harmonijos ne tik Korėjos pusiasalyje ir Šiaurės Rytų Azijoje, bet ir visame pasaulyje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong Unas ant Pektusano kalno
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong Unas ant Pektusano kalno

Naujametinė Šiaurės Korėjo lyderio kalba visada vertinama rimtai, nes per ją galima nujausti komunistinės valstybės vadovo planus metams į priekį.

2017 metais Pchenjanas smarkiai sustiprino savo pastangas tapti branduoline galybe, nors Šiaurės Korėjai taikoma virtinė griežtų tarptautinių sankcijų, o Jungtinių Valstijų retorika šios šalies atžvilgiu darosi vis karingesnė.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra pavadinęs Kim Jong Uną „mažu sproginėjančiu žmogeliu“.

Kim Jong Unas taip pat pabrėžė Šiaurės Korėjos ekonominius pasiekimus per savo sausio 1 dienos kalbą, pabrėždamas tautos gyvenimo lygio pagerėjimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką