TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražuolė Lietuvos čiuožėja Aleksandra Golovkina: Rusijai niekada neatstovaučiau

Šaltinis: 15min
52
A A

Aleksandra Golovkina dažniausiai bendrauja rusiškai, tačiau Vilniuje gimusi septyniolikmetė save vadina lietuve ir tikina niekada net nesusimąsčiusi apie galimybę ginti Rusijos garbę. Jau antrus metus iš eilės geriausia Lietuvos čiuožėja vienintelė iš mūsų šalies dalyvaus Europos dailiojo čiuožimo čempionato moterų varžybose.

„Aš myliu Lietuvą ir man didžiulė garbė ginti jos garbę. Tai šalis, kurioje gimiau ir kuri mane augina. O Rusija... taip mano šaknys rusiškos, tačiau niekada neatstovaučiau kitai šaliai nei Lietuva.

Europos ir pasaulio čempionatai man yra ypatingi, tai tikslas kuriuo gyvenu ištisus metus. Tai motyvacija, kuri skatina eiti pirmyn, tobulėti ir padaryti geriausia, ką sugebu“, – sako A.Golovkina.

Geriausia Lietuvos čiuožėja ilgai prašė tėvų, kad nuvestų ją į dailiojo čiuožimo treniruotes. Mergina pasakojo, kad tai buvo jos, o ne tėvų noras ir ji labai dėkinga, kad šeima išpildė jos vaikystės norą.

„Čiuožti pradėjau penkerių. Kaip ir daugelis mažų mergaičių, taip ir aš, svajojau būti čiuožėja. Ir tikrai nebuvo nei dienos, kad gailėčiausi savo sprendimo. Žinoma, būna sunkių akimirkų, kai skaudžiai krenti, kai nepavyksta atlikti vieno ar kito elemento. Bet pabundi ryte ir vienintelis noras – čiuožti – sugrįžta “, – šypsosi mergina.

A.Golovkina pasakoja, kad ji, kaip ir visi čiuožėjai, krenta. Ir krenta dažnai. Tai – neatsiejama treniruočių ant ledo dalis. Ir tuo pačiu ledo meistrė sutinka – tai viena pavojingiausių pasaulyje sporto šakų.

„Jei krenti per varžybas dažniausiai nieko nejauti – veikia adrenalinas ir skausmo nejauti. Kartą man plyšo raumuo, bet tik atslūgus emocijoms ir pasibaigus programai pajutau, kad nebegaliu paeiti. O per treniruotes visko būna – ir ant galvos, ir ant užpakalio krentu. Dažniausiai, aišku, kenčia užpakalis“ – juokiasi Aleksandra.

Čiuožimas A.Golovkinai yra visas mano gyvenimas. Ir kaip sako pati, visi jos tikslai gyvenime dabar susiję su čiuožimu. Šiemet ji jaučiasi kur kas stipresnė tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Be to, neslepia, kad dar niekada neturėjo tokių artimų širdžiai ir mylimų programų, kaip šįkart: „Man labai patinka tiek trumpoji, tiek ilgoji programa. Labai gerai jaučiu jas. Gal tai padeda ne tik galvoti apie šuolius, bet ir mėgautis, įsijausti ir pajausti.“

A.Golovkiną įkvėpė praėjusių metų Europos šokių ant ledo čempionai Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas. Būtent jų laisvojoje programoje skambėjusią muziką lietuvė pasirinko savo laisvajam šokiui.

Kaip jaunajai čiuožėjai seksis Europos čempionate Bratislavoje, sužinosime labai greitai – trumpąją programą ji atliks trečiadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką