Publikuota: 2018 balandžio 27d. 19:17 , atnaujinta: 2018 balandžio 27d. 23:17

Iki išsvajoto aukso – žingsnis: Lietuva per pratęsimą nukovė Ukrainą

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuvos rinktinė.

Lietuvos ledo ritulio rinktinei iki išsvajotų aukso medalių ir kelialapio į aukštesnį divizioną trūksta žingsnio. Penktadienio vakarą Berndo Haake auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje po pratęsimo 5:4 pranoko Ukrainos ekipą. Šeštadienį mūsiškių laukia lemiama akistata dėl nugalėtojų vardo su Estija.

Lietuviai po keturių mačų turi 11 taškų, estai – 10.

Visgi nors šeimininkai rungtyniauja nesustabdomai, lemiamame mače su estais šeštadienį bus būtina pergalė. Net pralaimėjimas per pratęsimą mūsiškius nublokštų į sidabro zoną.

Pirmo įvarčio šį kartą teko laukti kiek ilgiau nei 8 minutes. Po Dainiaus Zubraus ir Marko Kaleinikovo perdavimų iš kelių metrų sėkmingai pykštelėjo Danielis Bogdziulis – 1:0!

Visgi trumpam užmigę ant laurų, lietuviai tuoj pat buvo nubausti. Nors buvo įgiję kiekybinę persvarą, mūsiškiai praleido įvartį žaisdami penkiese prieš keturis varžovus. Pasižymėjo Viktoras Zacharovas (11:54).

Antrasis kėlinys kur kas geriau prasidėjo svečiams. Nerijus Ališauskas užsidirbo 2 baudos minutes, o Nikita Bucenka (22:01) puikiu metimu netruko tuo pasinaudoti – 2:1.

Pirmą kartą šiame čempionate lietuviai atsidūrė atsiliekančių vaidmenyje. Pirmą kartą pirmenybėse mūsiškiai praleido įvartį varžovams turint kiekybinį pranašumą.

Bet tai iš vėžių neišmušė. Lietuviai kuriam laikui neteko traumą patyrusio M.Kaleinikovo, bet kiekybinę persvarą fantastišku tolimu metimu į viršutinį vartų kampą įvarčiu pavertė Paulius Gintautas (28:48).

Kėlinio antroje pusėje lietuviai turėjo puikią progą išsiveržti į priekį. Į ukrainiečių vartus buvo skirtas bulitas, bet Edgaras Rybakovas pergudrauti varžovų vartininko neįstengė.

Trečiojo kėlinio pradžia priklausė šeimininkams. P.Gintautas (45:39) puikiu reidu išvengė varžovų globos ir išvedė lietuvius į priekį – 3:2.

Kėlinio viduryje ukrainiečiai vėl buvo priversti žaisti be vieno žaidėjo ir tuo lietuviai netruko pasinaudoti. Ugnius Čyžas paleido dar vieną puikų metimą ir ketvirtą sykį pakėlė sirgalius iš savo vietų – 4:2.

Tačiau Ukrainiečiai baltos vėliavos nekėlė. Denisas Petruchno (55:20) pykštelėjo iš toli ir atgaivino svečių viltis, o pačią paskutinę minutę pakeitus vartininką šeštu aikštės žaidėju, Ukraina įmušė ir išlyginamąjį įvartį – pasižymėjo Dmytro Nimenko (59:23).

Visgi pratęsimas ilgai netruko. Arnoldas Bosas (61:04) pelnė pergalingą įvartį ir lietuviai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.

24sek

Skausmo perkreiptu veidu – su NBA čempionais kovojęs Jonas Valančiūnas patyrė traumą

Aktualu

Eligijus Masiulis klausia Vytauto Landsbergio: ką veikėte gegužės 11 d.?

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Verslas

Žinia 700 tūkst. banko klientų: ar esate įsitikinę, kad pinigų išgryninimas jums nieko nekainuos?

A.Adamovič ir Ž.Gečas šventes pasitiks trise, su Žaku: „Pernai per Kūčias sužinojome, kad laukiamės“

Pasaulis kišenėje

Vaizdas iš lakūnų kabinos: kaip atrodo nusileidimas pavojingiausiame pasaulio oro uoste

24sek

Į Miuncheną „Žalgiris“ keliaus be dviejų svarbių žaidėjų

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Maistas

15 laiko patikrintų silkės patiekalų šventėms: nuo silkės „pataluose“ iki švelniai marinuotos

Aktualu

Nepagražintas ugniagesių gyvenimas: nešioja per didelius batus ir verčiami eiti laisvadienių

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Sportas

Sunkūs kaltinimai: dopingo platinimu įtariamas Bronislovas Vyšniauskas buvo areštinėje, bet jau paleistas

24sek

Paskutinių sekundžių dramą laimėjęs CSKA – Eurolygos Finalo ketverte

Gyvenimas

Ryte jūsų oda švytės, jei žinosite, ką valgyti per vakarienę: trys maisto produktai

Verslas

Istorines abiejų Korėjų taikos derybas transliavo visas pasaulis, išskyrus Šiaurės Korėją

Aktualu

Biržų rajone per konfliktą šauta iš ginklo: vienas žmogus mirė ligoninėje

24sek

Šaro mama apie Finalo ketvertą: „Jei anūkų neįkiš, skrisiu į Belgradą“

Evakuacija dėl gaisro iš Vilniaus „Akropolio“

Aktualu

Kyšininkavimu kaltinamo Š.Gustainio parduotuvės atidaryme apsilankęs A.Anušauskas: „Kvietimą gavo žmona“

Verslas

Merės atsakas apie ribojamas žurnalistų teises pranešusiai redaktorei: teks išsikelti iš buto ir sumokėti mokesčius

Kai imi interviu iš Kevino Pangoso, esi susitaikęs, kad sparnuotų frazių neišgirsi, tačiau „Žalgirio“ kanadietis šį sezoną svariausius žodžius tarė ne po rungtynių, o jų metu.
24sek

Mažiausias, bet galingiausias K.Pangosas: „Pasiekti tai su šia komanda – neįtikėtina“