Inga Janulevičiūtė pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato atrankoje liko 16-ta

Inga Januleviičiūtė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Inga Januleviičiūtė
0

Antradienį pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Nicoje (Prancūzija) pirmoji iš lietuvių savo pasirodymą pradėjo 17-metė Inga Janulevičiūtė. Tarp 33 dalyvių moterų varžybų atrankoje lietuvė liko 16-ta ir nepateko į pagrindines varžybas.

Moterų vienetų varžybų atrankoje mūsų šalies sportininkė surinko 68,51 balo. Po visų čiuožėjų pasirodymo paaiškėjo, kad I.Janulevičiūtė iškovojo 16 vietą.

Burtai lėmė, kad lietuvė I.Janulevičiūtė laisvąją programą atliks pirmoje grupėje, paskutinė iš penkių čiuožėjų.

Debiutinis pasirodymas pasaulio čempionate vilnietei nebuvo itin sėkmingas, ji dukart krito atlikdama  trigubą Lutcą bei trigubą Salchovą ir pasirodė kiek prasčiau nei vasario pabaigoje vykusiame pasaulio jaunimo (iki 20) metų čempionate. Ten I.Janulevičiūtė už laisvąjį šokį surinko 71,21 balo, užėmė 13 vietą ir tik per plauką nepateko į pagrindines varžybas.Tokio balų įvertinimo, kurio Lietuvos čiuožėja sulaukė pasaulio jaunimo čempionate, čia Nicoje būtų pakakę ir atvėrę kelią į pagrindines varžybas.

Iš viso moterų varžybų kvalifikacijoje antradienį rungiasi 33 sportininkės, suskirstytos į 6 grupes.

Į finalines dailiojo čiuožimo moterų varžybas pateko 12 geriausius rezultatus pasiekusių sportininkių. Pirmąją vietą iškovojo britė Jenna Mccorkell surinkusi 95, 63 balo, antra buvo estė Elena Glebova (92,52), trečia ispanė Sofia Lafuente (91,84).

Tiesioginį kelialapį į finalinį etapą užsitikrino ir atrankoje nedalyvavo 18 geriausių pasaulio čiuožėjų.

15min.lt primena, kad antradienį vyrų varžybų kvalifikacijoje startuos kaunietis Saulius Ambrulevičius.