Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 28d. 23:01

Iš Baltarusijos ir Aliaksandro Lukašenkos bus atimtas pasaulio ledo ritulio čempionatas?

Aliaksandras Lukašenka yra prisiekęs ledo ritulio gerbėjas.
„Scanpix“ nuotr. / Aliaksandras Lukašenka yra prisiekęs ledo ritulio gerbėjas.

Tarptautinėje ledo ritulio federacijoje (IIHF) pirmą kartą nuskambėjo abejonė, kad Baltarusija gali netekti teisės surengti 2014 metų pasaulio ledo ritulio čempionatą.

Didžiulį žmonių teisių gynėjų ir pasaulio politikų spaudimą perkelti pirmenybes į kitą šalį IIHF jaučia nuo pat skandalingo sprendimo patikėti Baltarusijai rengti čempionatą. Nuo 1994 metų šalį valdantis prezidentas Aliaksandras Lukašenka yra kaltinamas politinių oponentų persekiojimu, o Baltarusija – daugybe žmogaus teisių pažeidimų.

Uždrausti čempionatą Baltarusijoje ragina ir tokie pasaulio lyderiai, kaip JAV prezidentas Barackas Obama ar buvęs Europos parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas. Juos palaiko ir lietuviai – Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, krepšinio legenda Šarūnas Marčiulionis.

Dvejopi pranešimai

Tačiau IIHF kol kas laikėsi tvirtos pozicijos – nepainioti politikos su sportu, todėl leisti čempionatą organizuoti Baltarusijai. Dar praėjusią savaitę Ciuriche IIHF prezidentas Rene Faselis pareiškė, kad tam neprieštarauja nė viena IIHF narė.

Tačiau abejonę sukėlė IIHF komunikacijos direktorius Szymonas Szembergas. Švedijos dienraščiui „Svenska Dagbladet“ jis prasitarė, kad IIHF persvarstys savo sprendimą 2014 metų čempionatą patikėti Baltarusijai. Anot jo, šis klausimas bus iškeltas IIHF kongrese Helsinkyje šių metų gegužę.

Tiesa, Baltarusijos ledo ritulio federacijos vadovas Jevgenijus Vorsinas iš karto suskubo paneigti šią informaciją. „Nebuvo priimtas joks sprendimas dėl galimybės atšaukti čempionatą Baltarusijoje“, – savo šalies žiniasklaidai tvirtino J.Vorsinas.

Tikisi užsidirbti

Teisė surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą Baltarusijai buvo patikėta 2009-ųjų gegužę. Baltarusija tada aiškia persvara – 75 balsais iš 105-ių – nukonkuravo Latvijos, Vengrijos ir Ukrainos kandidatūras.

„Tai yra visos Baltarusijos pergalė. Pirma – visos šalies sporto, ne tik ledo ritulio, atžvilgiu. Antra – ekonominiu. Į mūsų šalį atvyks dešimtys tūkstančių sirgalių iš viso pasaulio. Būkime atviri – tai nebus neturtingi žmonės, o pasiturintys, todėl turime tinkamai pasiruošti, kad juos deramai priimtume ir suteiktume galimybių išleisti pinigus“, – tada džiaugėsi A.Lukašenka, niekada neslėpęs išskirtinio dėmesio ledo rituliui.

Pasaulio čempionatą 2014-aisiais Baltarusijoje planuojama surengti 15 tūkst. vietų arenoje Minske ir naujai statomojoje 8 tūkst. vietų arenoje Minsko priemiestyje. Be to, numatyta sostinėje pastatyti net 22 naujus viešbučius ir atnaujinti 15 iš 28-ių dabar veikiančių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką