Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 26d. 11:38

Iš kur tokia mada: ledo čiuožėjai sulaukia beprotiškų dovanų

Ana Pogorylaja iš gerbėjų gavo milžinišką meškiną
„Scanpix“ nuotr. / Yuzuru Hanyu

Gėlės ir pliušiniai žaislai – neatsiejama dailiojo čiuožimo pasirodymų dalis. Po kiekvienos čiuožėjų programos ant ledo nuo arenos tribūnų skrieja įvairiausios dovanos. Kai kurios stebina ir net gali prajuokinti.

Rusė Ana Pogorylaja turi tūkstančius gerbėjų visame pasaulyje, todėl po kiekvienų varžybų jos persirengimo kambarys skendi gėlėse, o prie durų maišuose guli sudėti pliušiniai žaislai, atvirutės ir kitokios smulkios dovanėlės. Dailiojo čiuožimo žvaigždės pripratusios prie gausybės dovanų. Dažnai jų net nebevertina taip, kaip kylantys ledo talentai, pirmaisiais kartais apipilti mielais žaislais ar gėlėmis.

Bet Ostravoje gauta dovana nustebino net pačią rusę. Jai trys gerbėjai ant ledo bendromis jėgomis numetė milžinišką pliušinį meškiną. Tokį didelį, kad net ledo mergaitės, surenkančios viską, ką dovanoja sirgaliai, sunkiai galėjo nukelti meškiną nuo ledo. Taigi trise, mergaitės tą meškiną tempė pagriebusios už kojų ir rankų. Tuo metu arena mergaičių pastangas stebėjo su šypsenomis veiduose.

„Tokio didelio meškino dar niekada nesu gavusi. Oho. Man labai smagu, kad turiu tokių ištikimų ir originalių gerbėjų“, – po trumposios programos apie netikėtą dovaną mintimis pasidalijo pati A.Pogorylaja.

VIDEO: Rusė Ana Pogorylaja po pasirodymo sulaukė neįtikėtinos dovanos

Tiems, kas mažiau domisi dailiuoju čiuožimu, gali kilti klausimas, o kurgi visas tas dovanas čiuožėjai sutalpina. Juk į čempionatus jie skraido lėktuvais, o bagaže vietos dažniausiai nėra. Tiesa ta, kad beveik visus žaislus ar kitokias dovanas dailiojo čiuožimo atstovai palieka labdarai, įteikia mokyklų vaikams, ligoninėms ir pan.

Didžiausia gėlių ir pliušinių žaislų manija yra užsikrėtę japonai. Ypač, kai ant ledo pasirodo visų numylėtinis Yuzuru Hanyu. Kitos sporto šakos – krepšinis ar ledo ritulys – organizuoja specialias pliušinių žaislų akcijas, o Y.Hanyu milžiniško kiekio žaislų sulaukia beveik kaskart pasirodęs svarbiausiose varžybose.

VIDEO: Yuzuru Hanyu ir jo rekordinis pasirodymas

Patys čiuožėjai pasakoja, kad gauna pačių įvairiausių dovanų. Pavyzdžiui, pinigų vokeliuose, o vienas Kanados čiuožėjas Jeffrey‘us Buttle‘as atskleidė kartą gavęs „Louis Vuitton“ rankinę.

Kanados žvaigždė Patrickas Chanas suskaičiavo, kad per šešerius metus gavo 1200 žaislų. Kaip jis tą suskaičiavo nežinia, tačiau tai tik įrodo, koks šis ledo dovanų reiškinys populiarus visame pasaulyje.

Ledo dovanų tradicijos dailiajame čiuožime skaičiuoja dešimtmečius. Tai nėra nauja mada. Legendinė čiuožėja Katarina Witt kartą gavo „Rolex“ laikrodį. Jos konkurentė Debbie Thomas itin mėgo picas, todėl ant ledo iš gerbėjų ji nuolat sulaukdavo įvairiausių dėžių su picomis.

Devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose populiariausia dovana būdavo raudona rožė. Vėliau mėtyti rožes ant ledo buvo uždrausta. Dabar gerbėjai gali mesti ant ledo gėles, tačiau jos privalo būti supakuotos į celofaninius maišelius.

„Daugelį žaislų aš laikau savo garaže. Tai galbūt skamba beprotiškai, tačiau kiekvieną kartą užsukęs į žaislais nukrautą savo garažą, aš pasisemiu motyvacijos ir prisimenu, kiek daug gerbėjų mane palaiko“, – atviravo daugkartinis čempionas P.Chanas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Yuzuru Hanyu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Yuzuru Hanyu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką