Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Isabella Tobias lieka Kauno vicemero Stanislovo Buškevičiaus padėjėja

Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Čiuožėja Isabella Tobias ir toliau bus Kauno vicemero, partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininko Stanislovo Buškevičiaus visuomeninė padėjėja sporto reikalais.

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad I.Tobias ir Deivido Stagniūno pora, kuri atstovavo Lietuvai Sočio olimpinėse žaidynėse, iširo dėl to, kad traumų persekiojamas Lietuvos sportininkas nutarė baigti sportinę karjerą. Anot S.Buškevičiaus, dėl to jo santykiai su natūralizuota ledo šokėja nepasikeitė.

„Kol kas niekas nesikeičia. Nes neatmetama galimybė, kad ji gali šokti su kitu lietuviu. Todėl dar kol kas neskubėkime daryti išvadų, palaukime“, – kalbėjo  Kauno politikas. Su kuriuo lietuviu galėtų čiuožti I.Tobias, jis nekonkretizavo.

Šiaip aš galvoju, kad pilietybės negalima dalinti į kairę ir į dešinę. Esu to priešininkas. Bet čia buvo išskirtinis atvejis. Kadangi jau buvo iškovotas kelialapis į olimpines žaidynes.

Nuo 2010 m. D. Stagniūno ir I.Tobias pora atstovavo Lietuvai įvairiuose čempionatuose, nors amerikietė neturėjo Lietuvos pilietybės. Tačiau tam, kad galėtų čiuožti olimpinėse žaidynėse, pilietybė I.Tobias buvo būtina.

Tad artėjant olimpiadai  mūsų šalyje kilo kreipimųsi į šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę prašymų suteikti JAV čiuožėjai Lietuvos pasą išimties tvarka banga. Ir pernai gruodžio 12-ąją amerikietė tapo Lietuvos piliete.

Prieš pilietybės suteikimą atvirai pasisakė nebent nacionalistai. Išskyrus „Jaunosios Lietuvos“ vadovą.

„Pilietybės negalima dalinti į kairę ir į dešinę. Esu to priešininkas. Bet čia buvo išskirtinis atvejis. Kadangi jau buvo iškovotas kelialapis į olimpines žaidynes. Todėl tai turėjo būti išimtis, patvirtinanti taisyklę. Nes kitaip to užsimanys ir krepšininkai, ir lengvaatlečiai, ir kas tik nori ir taip lietuviškas sportas visiškai prarastų prasmę. Neliktų nei tautiškumo, nei patriotizmo. Aš ir taip manau, kad skyrus didesnį finansavimą visiškai įmanoma ugdyti ir lietuviškas dailiojo čiuožimo poras. Buvau vienas iš iniciatorių kurti Kaune dailiojo čiuožimo vaikų grupę“, – kalbėjo S.Buškevičius.

Neseniai Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad I.Tobias bando treniruotis kartu su rusu Ilja Tkačenka, su kurio ji trumpai čiuožė dar prieš tapdama D.Stagniūno partnere. Pora žada ieškoti šalies, kuriai galėtų atstovauti.

Tai sukėlė pasipiktinimo bangą Lietuvoje, kurios nenuramino ir D.Stagniūno pareiškimas apie karjeros pabaigą ir prašymas nekaltinti dėl to jo buvusios partnerės. O ši, savo ruožtu, teigė, jog ją nuvylė lietuvių reakcija į poros iširimą, nes būtent čiuožėjas paliko savo porininkę, o ne ji išsižadėjo Lietuvos.

„Jeigu I.Tobias išliks Lietuvos piliete, tai jokios bėdos – tegul tik dirba. Nors jeigu ji čiuoš su kitos šalies piliečiu, tai nemanau, kad ir jis gaus Lietuvos pilietybę. Ta išimtis buvo padaryta jai, o ne kitam čiuožėjui. Tai jau būtų nekas, jei pora, kurioje nėra nė vieno lietuvio, čiuožtų už Lietuvą“, – kalbėjo apie galimą tokį posūkį Kauno politikas.

Paklaustas, ką veikia čiuožėja eidama visuomenines pareigas, S.Buškevičius atsakė:  „Ji ne kartą buvo Kaune ir vedė dailiojo čiuožimo pamokėles vaikams. Be abejo, iš to naudos yra. Vis dėlto – JAV dailiojo čiuožimo mokykla yra viena iš geriausių pasaulyje.“

sportas.info
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką