Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorinis Patricko Chano auksas, pamestas japono pačiūžos varžtas ir bronzinis 17-mečio ruso debiutas

Vyrų varžybų pjedestalas: auksas atiteko Kanadai, sidabras Japonijai, o bronza Rusijai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vyrų varžybų pjedestalas: auksas atiteko Kanadai, sidabras – Japonijai, o bronza – Rusijai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Maskvoje medalius išsidalijo vyrai. Lemiamos varžybos „Megasport“ arenoje daugeliui įsimins ilgam. Aukso medalį iškovojo geriausią rezultatą dailiojo čiuožimo istorijoje pasiekęs kanadietis Patrickas Chanas. Sidabro medalį Japonijai padovanojo 22-ejų Takahiko Kozuka, o dideliam šeimininkų džiaugsmui bronza atiteko 17-mečiui Arturui Gačinskiui, kuris jau dabar lyginamas su legendiniu čiuožėju Jevgenijumi Pliuščenka.

Dukart planetos vicečempionas 20-metis Patrickas Chanas pirmą kartą savo karjeroje tapo pasaulio čempionu. Tiek trumpoji kanadiečio programa vakar, tiek laisvoji programa šiandien buvo įvertinta aukščiausiais balais šios sporto šakos istorijoje. Už laisvąjį pasirodymą P.Chanas surinko 187.96 balo, o geriausias ankstesnis rezultatas priklausė japonui Daisukei Takahashi 175.84.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Patrickas Chanas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Patrickas Chanas

Kanadietis Maskvos ledo arenoje pasirodė pirmasis iš paskutinės grupės dalyvių. „Patrickas – tikras pačiūžos virtuozas. Kol kas pasaulyje jam niekas negali prilygti pagal daugelį komponentų. Anksčiau jis neatlikdavo keturgubų šuolių, o dabar įtraukė juos į savo trumpąją ir laisvąją programą“, – naujojo pasaulio čempiono pasirodymą komentavo ISU teisėja Laimutė Krauzienė.

„Aš tikrai noriu grįžti namo su aukso medaliu. Manau, tam atėjo laikas. Esu labai gerai pasirengęs ir nežinau, kodėl negalėčiau nugalėti“, – dar prieš čempionatą tikino P.Chanas. Jis pasiekė savo tikslą ir dabar bent jau metus galės vadintis geriausiu planetos dailiojo čiuožimo meistru.

Emocijų pliūpsnį „Megasport“ arenoje sukėlė dar dviejų čiuožėjų pasirodymai. 17-metis rusas Arturas Gačinskis šį sezoną tik pravėrė suaugusiųjų sporto duris. Europos čempionate Šveicarijoje jis užėmė 5 vietą, o savo gimtinėje Rusijoje debiutą pasaulio čempionate pažymėjo bronzos medaliu. Šiam čiuožėjui publika plojo atsistojusi, o pats atlikėjas prisipažino, kad bronzos medalį pakabins savo kambaryje ant sienos ir dar ilgai juo didžiuosis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Daisuke Takahashi po incidento
AFP/„Scanpix“ nuotr./Daisuke Takahashi po incidento

Nesėkmingiausiai laisvosios programos varžybos susiklostė 2010-ųjų pasaulio čempionui Daisukei Takahashi. Po trumposios programos jis užėmė 3-iąją vietą ir tikėjosi vietos ant pjedestalo. Visgi jau pačioje programos pradžioje, po nesėkmingo keturgubo šuolio, D.Takahashi sustojo ir teisėjams parodė iškritusį kairiosios pačiūžos varžtą. Pagal taisykles japonas turėjo 3 minutes susitvarkyti pačiūžą, tačiau arenoje kilo didžiulis nerimas. Kelias minutes kameros stambiu planu rodė, kaip D.Takahashi tvirtinama pačiūža ir jis spėjo laiku grįžti ant ledo.

Vis dėlto, sugrįžimas japoną išmušė iš vėžių. Jis krito ir galutinėje pasaulio dailiojo čiuožimo rikiuotėje liko penktas. "Tai buvo mano kaltė, nors pačiūžas tikrinu kiekvieną naktį. Nesijaudinau prieš antrąjį pasirodymą, nes žinojau, kad medalio man nebepavyks iškovoti. Labai liūdna, nes po šio sezono planuoju baigti sportinę karjerą", – atviravo D.Takahashi.

Pasaulio dailiojo čiuožimas vyrų varžybos
Sportininkas Balai už laisvąją programą Galutiniai rezultatai Komentaras

1. Patrickas CHANAS

AFP/„Scanpix“ nuotr./Patrickas Chanas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Patrickas Chanas
187.96 280.96 Žinau, kad prieš sezoną sulaukiau daug negatyvių atsiliepimų, tačiau aš nesidomėjau, ką rašė spauda. Pagrindinis mano tikslas buvo keturgubi šuoliai ir man pavyko juos atlikti. Atotrūkis po trumposios programos suteikė man pasitikėjimo, nors šiandien jaučiausi įsitempęs. Dabar esu labai laimingas, nes išsipildė mano svajonė.

2. Takahiko KOZUKA

AFP/„Scanpix“ nuotr./Takahiko Kozuka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Takahiko Kozuka
180.79 258.41 Prieš pat startą treneris man pasakė, kad prisiminčiau kokį ilgą ir sunkų kelią man teko nueiti. Šie žodžiai mane nuramino. Žmonės Japonijoje vis dar kenčia, todėl aš norėjau jiems parvežti šią puikią naujieną. Esu labai dėkingas Rusijos žmonėms, nes per atidarymo ceremoniją jie mums skyrė labai daug dėmesio ir palaikymo.

3. Arturas GAČINSKIS

AFP/„Scanpix“ nuotr./Arturas Gačinskis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Arturas Gačinskis
163.52 241.86 Vakar juk jums sakiau, kad gausiu medalį. Tiesa, aš nenorėjau pasakyti, kad tai įvyks jau šiandien. Kalbėjau apie ateitį. Dėkoju nuostabiai publikai, nes palaikymas man buvo labai svarbus. 


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką