Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Izraelio pasas Isabellai Tobias laimės neatnešė – olimpinėse žaidynėse ji nečiuoš

Lietuvos pilietybę gavusi ir su Deividu Stagniūnu mūsų valstybei 2014 metų olimpinėse žaidynėse Sočyje atstovavusi Isabella Tobias negalės ginti savo naujos šalies – Izraelio – garbės vasarį Pietų Korėjoje vyksiančiose žaidynėse.
Isabella Tobias ir Ilja Tkačenko
Isabella Tobias ir Ilja Tkačenko / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Svajonės pasirodyti ant Pjongčango ledo I.Tobias dužo, nes jos dabartiniam partneriui rusui Ilja Tkačenko nebuvo suteikta Izraelio pilietybė.

I.Tobias ir I.Tkačenko buvo iškovoję olimpinį kelialapį Izraeliui, kai metų pradžioje užėmė dvyliktą vietą pasaulio čempionate. Tačiau jų vietą Pjongčange užims kita Izraelio pora Adel Tanakova ir Ronaldas Zilbebergas, nes I.Tkačenko prašymas dėl pilietybės buvo atmestas.

Skirtingai nei pasaulio ar Europos pirmenybėse, olimpinėse žaidynėse reikalingi du vienos pilietybės dueto pasai.

Žydiško kraujo turinti I.Tobias prieš kelerius metus gavo Izraelio pilietybę, nors prieš tai turėjo kitas dvi.

Jungtinių Amerikos Valstijų pilietybę turinti I.Tobias 2013 metų pabaigoje išimties tvarka gavo Lietuvos pasą, kad kartu su lietuviu Deividu Stagniūnu galėtų atstovauti mūsų šaliai Sočio olimpinėse žaidynėse. Ten šokėjų ant ledo pora užėmė septynioliktą vietą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Čiuožėjai ant ledo Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
Alfredo Pliadžio nuotr./Čiuožėjai ant ledo Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas

Tačiau jau po kelių mėnesių nugriaudėjo žinia, kad I.Tobias treniruojasi kartu su I.Tkačenka, o D.Stagniūnas baigė karjerą dėl traumos.

„Jaučiuosi atsakingas ne tik už save, bet ir už savo partnerę Isabellą. Ji niekada nežino, kada ir kiek vėl teks manęs laukti, kol pagerės ir vėl galėsiu treniruotis kartu. Isabella yra labai jauna sportininkė ir jai viskas prieš akis, todėl negaliu jos stabdyti“, – išplatintame laiške parašė tuomet 29-erių D.Stagniūnas.

Šiuo metu Lietuva turi pajėgią kitą šokių ant ledo porą – Saulių Ambrulevičių ir Alison Reed. Naujai sulipdytas duetas liko per žingsnį nuo olimpinio kelialapio atrankoje į Pjongčangą, bet, būdamas pirmas už brūkšnio, neturi daug vilčių startuoti olimpinėse žaidynėse ir dėl to, kad A.Reed nėra Lietuvos pilietė.

„Scanpix“ nuotr./Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius
„Scanpix“ nuotr./Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius

Nežinia, ar darsyk pavyktų ištirpdyti prezidentės Dalios Grybauskaitės širdį ir gauti pilietybę kitai amerikietei atletei po I.Tobias istorijos.

„Tai buvo ne jos kaltė, – priminė Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė. – Buvo planuota, kad kartu jie čiuoš ilgiau. Likome dėkingi Isabellai, nes jos tėvai mums itin padėjo, tai jų lėšomis ketverius metus Isabellą ir Deividą treniravo puikūs treneriai.“

Išsiskyrusi su D.Stagniūnu, I.Tobias ir I.Tkačenka svarstė net kelis variantus, kol pasirinko Izraelį. „JAV pilietybė jam būtų suteikta geriausiu atveju metus per vėlai, – skaičiavo I.Tobias. – Rusija iš manęs atimtų amerikietišką pasą, ko niekada nepadarysiu. Mus konsultavę ekspertai sakė, kad Lietuva niekada nesuteiktų jam pilietybės, nes ir pati sunkiai gavau. Taigi, mes pasirinkome Izraelį. Aš esu žydų kilmės, Ilja irgi turi žydiškų šaknų iš motinos pusės, tad bus lengviau.“

Nepaisant I.Tobias optimizmo, jos partneris Izraelio pilietybės negavo. Galimybę startuoti Pjongčange praradusi pora nebedalyvavo ir šio sezono dailiojo čiuožimo „Grand Prix“ varžybose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius