Jaunųjų talentų siurprizai Europos dailiojo čiuožimo čempionato vyrų varžybose (nuotraukos, video)

Šveicarijoje Berne tęsiasi Europos dailiojo čiuožimo pirmenybės. Ketvirtadienį kovas dėl medalių pradėjo vyrai, kurie atliko trumpąją programą. Pasitvirtino ekspertų prognozės, kad čiuožėjų elitą sėkmingai pakeis jaunieji talentai. Pirmąsias tris vietas užėmė 17-metis rusas, 20-mečiai čekas ir prancūzas.
Florento Amodio tapo vyrų varžybų lyderiu.
Florento Amodio tapo vyrų varžybų lyderiu. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąją vietą po trumposios programos užima prancūzas Florentas Amodio. 20–metis čiuožėjas surinko 78,11 balų ir dviem aplenkė antroje vietoje likusį čeką Michalą Breziną. Trečią vietą trumpojoje programoje užėmė naujuoju Jevgenijumi Pliuščenka vadinamas rusas Arturas Gachinskis. Šiam sportininkui tai pirmasis pasirodymas tokio rango varžybose.

Lyderių trejetukas už nugaros paliko favoritais vadintus čiuožėjus. Daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas prancūzas Brianas Joubertas griuvo ir trumpojoje programoje liko septintas (70, 44). Europos čempionas Tomas Verneris užėmė penktą vietą (72, 91), o vyriausias čempionato dalyvis ir vienas labiausiai patyrusių čiuožėjų belgas Kevinas van der Perrenas užėmė ketvirtą vietą (73,61).

Laisvąją programą sportininkai atliks šeštadienį. Primename, kad į pagrindines vyrų dailiojo čiuožimo varžybas po kvalifikacijos nepateko lietuvis Saulius Ambrulevičius. Jis kvalifikacijoje užėmė 17 vietą.