Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 18d. 08:07

Jevgenijus Pliuščenka: „Dailiojo čiuožimo laukia geriausios visų laikų olimpinės žaidynės“

Jevgenijus Pliuščenka su savo sūnumi 15min iš Maskvos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jevgenijus Pliuščenka su savo sūnumi

Laikydamas glėbyje savo penkiametį sūnų, legendinis Rusijos čiuožėjas Jevgenijus Pliuščenka raižo Maskvos ledą. Žavingais megztiniais aprengtas tėvas ir sūnus atlieka vieną iš pasirodymų Europos čempionato atidarymo ceremonijoje. Čiuožėjo karjerą baigęs olimpinis čempionas dažnai atsiduria rampų šviesoje. Žurnalistai visada jį gaudo ir mėgsta pakalbinti. O šis dažnai rėžia įdomią nuomonę.

Garsiausias visų laikų Rusijos čiuožėjas artėjančias olimpines žaidynes Pietų Korėjoje stebės jau tik kaip žiūrovas. Paskutinį kartą tą jis darė 1998-aisiais. Keturių olimpinių žaidynių dalyvis dar Sočyje laimėjo aukso medalį, 35-erių legenda tada ir atsisveikino su didžiuoju sportu.

Dukart olimpinis čempionas prognozuoja išskirtines olimpines žaidynes Pietų Korėjoje.

„Šios olimpinės žaidynės bus įdomiausios istorijoje. Aš kalbu apie vyrų varžybas. Japonas Yuzuru Hanyu, kanadietis Patrickas Chanas, amerikietis Nathanas Chenas, japonas Soma Uno, ispanas Javieras Fernandezas ir kiek daug kitų atletų. Intriga neįtikėtina. Dailusis čiuožimas pasiekė naujas aukštumas ir būtent šie vyrukai atvedė mus į tai. Mūsų laukia beprotiška kova, pamatysite“, – žurnalistams savo nuomonę dėstė J.Pliuščenka.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jevgenijus Pliuščenka su savo sūnumi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jevgenijus Pliuščenka su savo sūnumi

Vis dar yra nemažai manančių, kad Jevgenijus buvo geriausias visų laikų čiuožėjas. Taip, tiesa, kad jis buvo nepaprastai charizmatiškas, bet vyrų dailusis čiuožimas sparčiais žingsniais nušuoliavo į priekį ir jei dabar sugrąžintume geriausią Pliuščenko versiją, ji neturėtų šansų laimėti olimpinio medalio. Net ir legendinis rusas nebuvo pasiekęs tokio aukšto techninio lygio, kokį dabar demonstruoja naujosios kartos čiuožėjai.

Vis daugiau vyrų įtraukia keturgubus šuolius į savo programas – trigubi šuoliai tampa nebemadingi. Ką jau kalbėti apie tuos čiuožėjus, kurie grumiasi dėl aukso. Sportininkai vieni kitiems meta iššūkius, kuris iššoks daugiau keturgubų šuolių programoje.

„Atsidūrėme prie tokios ribos, kuri yra beprotiška. Aš maniau, kad Yuzuru Sočio olimpinėse žaidynėse jau pasiekė maksimumą, kad toliau žengti nebebus įmanoma. Bet aš klydau. Prabėgo keli metai, o mes peržengėme į kitą lygmenį. Ypač Nathanas Chanas. Ar jūs galite patikėti, kad laisvojoje programoje bus septyni ketugubi šuoliai? Tas vaikinukas iš Jungtinių Valstijų yra neįtikėtinas, o paskui jį tokia ateina ir naujoji karta“, – taip savo nuomonę apie keturgubus šuolius išsakė triskart pasaulio čempionas kanadietis Patrickas Chanas.

Tai, ką mato dabartiniame čiuožime, karjerą baigusiam J.Pliuščenko labai patinka.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jevgenijus Pliuščenka su savo sūnumi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jevgenijus Pliuščenka su savo sūnumi

„Tai neįtikėtinai sudėtinga. Keturgubi šuoliai yra sudėtingiausias elementas dailiajame čiuožime. Kai kuriems jis pavyksta, o kai kuriems ne. Man labai įdomu stebėti progresą mūsų sporto šakoje“, – tikino rusas.

„Su vyresniais čiuožėjais pajuokaujame, kad šių laikų jaunimas yra maitinamas su stebuklų priedais... Vyrų čiuožimas verčia visiškai naują puslapį. Jeigu anksčiau tik Top dešimtuko čiuožėjai darydavo ar bent bandydavo keturgubus šuolius, tai dabar mažiausiai Top dvidešimtukas į savo programas įtraukia bent po kelis keturgubus šuolius“, – 15min.lt pasakojo ne kartą pasaulio čempionatuose dalyvavęs geriausias Lietuvos čiuožėjas Saulius Ambrulevičius.

Jis irgi turėjo būti Maskvoje, bet dėl partnerės traumos liko Detroite. S.Ambrulevičius didžiąją dalį savo karjeros praleido vyrų čiuožime, bet dabar sugebėjo sėkmingai pereiti į kitą stovyklą – kartu su amerikiete atstovauja Lietuvai šokiuose ant ledo.

Keturgubus šuolius jau atlieka ir moterys. Dar tiksliau – jaunos merginos. Tarptautinėse jaunimo varžybose šį sezoną rusė Aleksandra Trusova sėkmingai atliko keturgubą salchovo šuolį ir tapo dar viena iš falgamnių dailiajame čiuožime. Pjongčange to dar nepamatysime, bet po ketverių metų, kas žino.

Viskas pasaulyje juda į priekį. Tai, kas dabar dailiajame čiuožime skamba beprotiškai, kažkada galbūt tikrai taps realybe. Šioje sporto šakoje mes tikrai sulauksime beprotiškų proveržių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką