Kanados rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionatė nukovė Švediją ir tapo grupės lydere

Ketvirtą pergalę iš eilės Čekijoje vykstančiose planetos ledo ritulio pirmenybėse iškovojo olimpinė čempionė Kanados rinktinė.
Kanados ledo ritulininkai
Kanados ledo ritulininkai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Trečiadienį ketvirtajame ture vykusiose A grupės lyderių dvikovoje Kanados (12 tšk.) ledo ritulininkai 6:4 (0:3, 3:1, 3:0) nugalėjo antroje vietoje likusią praėjusių pasaulio pirmenybių bronzos medalininkę Švedijos (8 tšk.) komandą.

Šiose permainingose rungtynėse po tikslių Antono Landero (5:06), Victoro Rasko (17:21) ir Filipo Forsbergo (17:49) smūgių švedai pirmąjį kėlinį laimėjo 3:0, tačiau antrajame kėlinyje po įvartį pelnė Aaronas Ekbladas (26:43), Tayloras Hallas (31:27) bei Seanas Couturier'as (34:23) ir rezultatas tapo lygus – 3:3.

Bet antrajame kėlinyje dar spėjo pasižymėjo Oscaras Moelleris (35:19) ir švedai vėl išsiveržė į priekį – 4:3.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Patrickas Wierciochas (50:24) vėl išlygino rezultatą, dar po kelių minučių Tyleris Ennisas (53:31) jau išvedė kanadiečius į priekį, o olimpinių čempionų pergalę įtvirtino Tyleris Seguinas (58:10).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Latvija 4 0 1 0 3 6:19 2

Pirmąją pergalę B grupėje iškovojo ir su 3 taškais į šeštą vietą pakilo Norvegijos rinktinė, 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) įveikusi trečiojoje pozicijoje likusią Slovakijos (7 tšk.) ekipą.

Šiame susitikime po Tomašo Surovy (18:03) ir Mareko Dalogos (21:29) įvarčių slovakai pirmavo 2:0, tačiau norvegai nenuleido rankų ir į tai atsakė dviem Mattiaso Noersteboe's (25:40 ir 41:56) bei vienu Matso Rosselio Olseno (35:30) įvarčiais.

B grupėje pirmauja visus tris susitikimus laimėję JAV (9 taškai) ledo ritulininkai.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Slovėnija 3 0 0 0 3 6:12 0

Po keturias pajėgiausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę ir jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.