Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 28d. 12:22

Kasdien tarp Kanados ir JAV – būtinybė užsidirbti Lietuvos čiuožėją atvedė iki netikėtų pareigų

Saulius Ambrulevičius ir Taylor Tran
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Saulius Ambrulevičius ir Taylor Train gims Lietuvos garbę pasaulio čempionate.

Saulius Ambrulevičius kasdien kerta Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų sieną. Geriausio Lietuvos čiuožėjo gyvenimas ne toks, kaip daugelio profesionalų ir kolegų ant ledo. Norėdamas pragyventi, sportininkas ėmėsi papildomos veiklos ir sulaukė netikėtų galimybių. Vieną, kartu su ledo žvaigžde Patricku Chanu, jau išnaudojo.

Detroito upė skiria Kanadą ir Jungtines Valstijas. Viename upės krante įsikūrusiame Vindsoro mieste S.Amrulevičius gyvena ir dirba, o Detroite, kuris jau stūkso Jungtinių Valstijų žemėje kasdien treniruojasi. Atstumas ne toks didelis, apie 20 mylių. Tiesiog simboliškai upė kerta ir du Sauliaus gyvenimus – vieną, kuriame reikia užsidirbti ir kitą, kuriame treniruojasi ir gina Lietuvos garbę šokiuose ant ledo. Ketvirtadienį 24 metų lietuvis su bendraamže amerikiete Taylor Tran startuos pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato Helsinkyje šokių ant ledo varžybose.

Netikėtai tapo treneriu

Tuo metu, kai daugelis kitų porų ant ledo visą savo dėmesį skiria treniruotėms, lietuvis tokios prabangos sau leisti negali. Nuo pat tada, kai atvyko į Ameriką, S.Ambrulevičius ieškojosi papildomų darbų ir sukosi kaip išmanydamas.

Pastangos nebuvo bevaisės. Dabar jis – ne tik profesionalus čiuožėjas, bet ir pagrindinis ledo mokyklos Kanadoje treneris. Ir jeigu Detroito ledo rūmuose lietuvis galėtų jaustis tik mažu sraigteliu, tai sporto komplekse Vindsore jo žodis svarbus, o įtaka ant ledo didelė.

„Lygiai prieš metus pasirašiau sutartį su „Central Park Athletics“ sporto kompleksu. Tai buvo puikus šansas pradėti dirbti su vaikais ir padėti jiems tobulėti dailiajame čiuožime. Kadangi kompleksas buvo visiškai naujas ir dar augantis daugeliu aspektų, taip ir su čiuožimu viską reikėjo pradėti nuo pradžių. Taip netikėtai tada tapau pagrindiniu treneriu“, – 15min.lt pasakojo S.Ambrulevičius.

Iš Detroito, Lietuvos sportininkas persikėlė gyventi į Kanadą. Dviejų valstybių milžinių siena tapo įprastu dienos maršruto tašku. Iš ryto treniruotės Amerikoje, po pietų darbas su vaikais Kanadoje. Ne išimtis ir savaitgaliai.

Su amerikiete T.Tran čiuožiantis 24-erių lietuvis dieną baigia su šypsena. Dar vaikystėje užvaldęs Sauliaus gyvenimą, ledas yra didžiausia aistra iki šiol.

„Treniruotis Amerikoje sunku, bet visas procesas vyksta labai kokybiškai, intensyviai. Motyvacija visiškai kitokia, ypač čiuožiant tarp tokių sportininkų, kaip Rusijos ar Amerikos čiuožėjai. Kol kas dienos labai apkrautos, treniruotės prasideda anksti ryte ir baigiasi vėlai vakare. Nors nuovargis ir labai didelis, bet kol kas skųstis tikrai nenoriu. Dienai baigiantis dažnai jaučiuosi visiškai bejėgis, bet norisi šypsotis“, – sako S.Ambrulevičius.

Bendras projektas su žvaigždėmis

Trenerio darbas S.Ambrulevičiui niekada nebuvo svetimas. Dar būdamas Lietuvoje jis dažnai savo patirtimi dalijosi su mažaisiais ledo talentais. Pradėjęs šokių ant ledo karjerą anapus Atlanto jis įgijo dar daugiau žinių. Nieko stebėtina, kai šalia viena garsiausių pasaulio trenerių Marina Zujeva, dirbanti su Lietuvos pora ir kitų šalių šokių ant ledo elitu.

„Dirbdamas su pasaulyje pripažintais treneriais ir matydamas kūrimo, treniruočių procesą, turėjau puikų pavyzdį kaip ir ką daryti“, – neabejoja S.Ambrulevičius.

windsorite.ca nuotr./Marina Zueva
windsorite.ca nuotr./Marina Zueva

Pakvietimas dirbti Kanadoje tapo nepaskutine išskirtine galimybe lietuviui. Vieną dieną jis nusprendė pakviesti į Kanadą savo trenerę M.Zujevą. Norėjo, kad pamatytų vietą, kurioje pats dirba. Ir tada abiems gimė viena idėja.

„Mes nusprendėme kartu surengti specialų čiuožimo seminarą vaikams. Maža to, prie mūsų prisijungė pasaulio čempionas kanadietis Patrickas Chanas. Visos vietos seminare buvo išpirktos, buvo iš tiesų puiku“, – džiaugėsi lietuvis.

windsorite.ca nuotr./Patrickas Chanas per seminarą Kanadoje
windsorite.ca nuotr./Patrickas Chanas per seminarą Kanadoje

Jis pasakojo, kad į seminarą atvyko ir vietos žiniasklaida, televizija, fotografai. Profesionalai ant ledo dalijosi patirtimi su jaunais čiuožėjais, paskaitas skaitė baleto mokytojai, choreografai.

„Šis seminaras suteikė labai daug naujos patirties ir atvėrė duris į platesnius vandenis trenerio karjeroje. Jau kitą dieną pasipylė vaikų, norinčių treniruotis mūsų komplekse ir įsitraukti į mūsų programą. Tai labai džiugina“, – 15min.lt sakė sportininkas.

S.Ambrulevičius įsitikinęs, kad perduodamas žinias vaikams ir pats mokosi. Į dailųjį čiuožimą sportininkas žvelgia giliau nei bet kada anksčiau. Bet kaip sako pats, svarbiausia nesustoti tobulėti.

windsorite.ca nuotr./Seminaro akimirka
windsorite.ca nuotr./Seminaro akimirka

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką