Latviai išsaugojo vietą stipriausių komandų ešelone

Latvijos ledo ritulio rinktinė lieka tarp 16 stipriausių planetos komandų.
Vokietija – Latvija
Vokietija – Latvija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mūsų kaimynai latviai buvo labai arti kracho, tačiau sugebėjo išsigelbėti. Dviejų įvarčių persvarą paskutinėse Čekijoje vykstančio planetos čempionato A grupės rungtynėse su prancūzais turėję "braliukai" vos neprisižaidė.

Po Kasparo Daugavinio (11:25) ir Giunčio Galvinio (22:48) taiklių metimų latviai pirmavo 2:0 ir buvo visiškai ramūs, tačiau trečiajame kėlinyje ant bedugnės krašto balansavę prancūzai atsitiesė.

Stephane'as da Costa (48:21) sušvelnino rezultatą, o netrukus Yorickas Treille (35:20) įmušė išlyginamąjį įvartį.

Pačioje mačo pabaigoje prancūzai galėjo pasiųsti latvius ir į žemesnį divizioną, tačiau likus 9 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos vienas prieš vartininką Edgarą Masalskį iššokęs Julienas Desrosiersas jo pergudrauti nesugebėjo.

Išplėšę pratęsimą, latviai išsaugojo ir vietą aukščiausiame divizione, o prancūzai dar turėjo šansą per papildomas minutes ir bulitų seriją. Pergalė jiems būtų leidusi pakilti iš A grupės dugno ir ten nubloškusi austrus.

Taip ir nutiko. Relizavę visus tris baudinius ir laimėję bulitų seriją 3:1, prancūzai išsigelbėjo ir A grupėje užėmė šeštąją vietą.

A  grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Austrija 7 0 2 1 4 10:29 5

Kitame B grupės mače amerikiečiai po pratęsimo 5:4 palaužė slovakus. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi taikiai 4:4.

Ši pergalė amerikiečiams garantavo pirmąją vietą B grupėje. Ketvirtfinalyje jų varžove bus A grupėje ketvirtąją vietą užėmusi Šveicarija.

Dėl antrosios vietos grupėje paskutiniame grupės mače kausis rusai ir suomiai.

64:32 Jackas Eichel'as [5 - 4]

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Slovėnija 7 1 0 0 6 9:22 3

Paskutines vietas grupėse užėmusios ekipos Slovėnijos ir Austrijos rinktinės iškris į I diviziono A grupę, o jas elite pakeis Kazachstano ir Vengrijos rinktinės.