Ledo ritulininkai olimpinę atranką užbaigė pergale

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai užbaigė olimpinių žaidynių atrankos turnyrą Vengrijoje. Paskutinėse trečiojo atrankos etapo rungtynėse lietuviai 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) palaužė Ispanijos ledo ritulininkus.
Lietuvos rinktinė po įvarčio.
Lietuvos rinktinė po įvarčio. / Hockey.lt nuotr.

Pirmajame kėlinyje mūsų komanda išsiveržė į priekį, kai Eimantas Noreika laimėjo kovą prieš varžovą už oponentų vartų bei perdavė ritulį Marijui Dumčiui, o šis metimu vienu lietimu pasiuntė jį į tinklą (16:26, rez. perd. E.Noreika, Ilja Četvertakas).

Antrajame kėlinyje lietuviams dar kartą pavyko užklupti varžovus nepasiruošusius, kai dukart iš eilės permetimą atlikę ispanai negalėjo pasikeisti, o Lietuvos rinktinė metė ant ledo savo pirmąjį puolimo trejetą. Kostas Gusevas atmetė ritulį Ugniui Čižui, o šis tiksliu metimu padvigubino Lietuvos rinktinės persvarą (26:23, rez. perd. K.Gusevas, Markas Kaleinikovas).

Kiek vėliau Lietuvos rinktinei teko sunki atkarpa mažumoje, kurios metu beveik visas dvi minutes Ispanijos ledo ritulininkai leido mūsų aikštės pusėje. Visgi, su šiuo iššūkiu Elvinas Karla ir rinktinės gynyba susitvarkė.

Trečiajame kėlinyje rungtynių rezultatas nepakito.

Keturių komandų atrankos G grupėje Lietuvos ledo ritulininkai užėmė 3 vietą, už nugaros palikę tik tuos pačius ispanus. Pirmosios vietos likimą tarpusavio rungtynėse išsiaiškins Vengrijos ir Japonijos rinktinės.