TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ledo ritulininkas Arūnas Aleinikovas po ketverių metų pertraukos atgavo Lietuvos pilietybę

A. Aleinikovas davė priesaiką Lietuvai ir vėl tapo jos piliečiu.
A.Pliadžio nuotr. / A. Aleinikovas davė priesaiką Lietuvai ir vėl tapo jos piliečiu.
Šaltinis: sportas.info
0
A A

„Jaudinausi lyg per vestuves“, – šyptelėjo ledo ritulininkas Arūnas Aleinikovas, Vidaus reikalų ministerijoje trečiadienį vėl tapęs Lietuvos piliečiu. Elektrėnų „Energijos“ vartų sargas 33 metų Arūnas Aleinikovas Lietuvos pilietybę atgavo po ketverių metų pertraukos.

“Susirinko apie 30 žmonių. Prisiekti kvietė po vieną. Atrodo, paprasta – padedi ranką ant Konstitucijos, perskaitai priesaiką ir pasirašai. Kol laukiau savo eilės, sėdėjau ramiai. Bet kai reikėjo skaityti, ėmiau jaudintis. Kaip per vestuves“, – apie ceremoniją Vidaus reikalų ministerijoje pasakojo patyręs sportininkas.

Artimiausiu metu A. Aleinikovas ketina skubos tvarka pasidaryti gimtinės pasą, nes kol kas turi tik leidimą gyventi Lietuvoje ir kelionės dokumentą.

„Stengsiuosi kuo greičiau gauti pasą, nes dar yra galimybių pažaisti užsienyje. Jau turėjau kelis pasiūlymus, bet dėl nesutvarkytų dokumentų teko jų atsisakyti. O būčiau jau išvažiavęs“, – teigė Lietuvoje gimęs ir augęs vartininkas.

Per ilgametę karjerą  A. Aleinikovas žaidė Lietuvos, Kanados, JAV, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos ir Anglijos klubuose.

„Manęs nepamiršo, žino, kad buvau be darbo, todėl skambina. Iki sausio 31 d. atviras žaidėjų perėjimo langas, tad komandos žvalgosi pastiprinimo“, – aiškino elektrėniškis. Jis neslėpė, kad mėgins grįžti į Lietuvos rinktinę.

Pastarąjį kartą Lietuvos nacionalinei komandai oficialiose varžybose A.Aleinikovas atstovavo  2007 metais pasaulio čempionato 1-osios grupės varžybose Slovėnijoje. Dar prieš metus – 2006-aisiais – Estijoje vykusiose analogiškose pirmenybėse elektrėniškis buvo išrinktas geriausiu varžybų vartininku.

2008 metais A.Aleinikovui buvo užkirstas kelias į rinktinę, nes tuometis šalies Prezidentas Valdas Adamkus nepatenkino Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prašymo suteikti vartininkui Lietuvos pilietybę išimties tvarka.

„Man dar anksčiau baltarusiai siūlė keisti pilietybę, sakė, kad duos butą, bet atsisakiau, nes norėjau žaisti rinktinėje. Bet vėliau pasidomėjau ir sužinojau, kad galiu tapti Baltarusijos piliečiu, o po to atgauti ir Lietuvos pasą.

Tačiau kai jau baigiau tvarkyti dokumentus, kilo skandalas dėl Rolando Pakso ir Konstitucinis teismas pateikė man nepalankų dvigubos pilietybės išaiškinimą. Jei būčiau nusprendęs tapti Baltarusijos piliečiu metais anksčiau, viskas būtų buvę gerai.Taip jau susiklostė aplinkybės, tikrai nenorėjau pabėgti iš Lietuvos“, – sportas.info yra sakęs A. Aleinikovas.

Karjerą Baltarusijoje vartininkas baigė pernai. Bet ši šalies visam laiko tapo neatskiriama jo gyvenimo dalimi – žaisdamas Gardine A Aleinikovas sutiko žolės riedulininkę Liudmilą, vėliau tapusia jo žmona. Pora augina dabar jau šešerių metų dukterį Viktoriją.

„Iki gimdymo ji žaidė žolės riedulį, atstovavo Baltarusijos jaunių ir nacionalinėms rinktinėms, Gardino klubui. O dabar yra šios sporto šakos Tarptautinės kategorijos teisėja. Dažnai važinėja į varžybas ne tik Baltarusijoje, bet ir kitose šalyse“, – apie žmoną kalbėjo ledo ritulininkas. Šeima įsikūrė Arūno tėvų būste. Bet sportininkas Elektrėnuose jau baigia įsirengti nuosavą namą.

Kūno kultūros akademijos diplomą turintis A. Aleinikovas laisvalaikiu kelis kartus per savaitę Vilniuje ir Elektrėnuose imasi trenerio darbo: “Vilniaus “Geležinio vilko” ledo ritulio mokykla paprašė patreniruoti vartininkus, nes pas juos specialistas važinėdavo net iš Latvijos. O dar turiu etatą Elektrėnų sporto mokykloje – esu vartininkų, fizinio pasirengimo treneris”.

– Namas jau beveik pastatytas, dirbi treneriu, o tu vis tiek nori išvažiuoti į užsienį...

– Kol yra sveikatos, norisi pažaisti aukštesnio lygio varžybose nei atvirasis Latvijos čempionatas. Be to, juk reikia užsidirbti, kad pabaigčiau įsirengti namą (juokiasi).

– Ar tikiesi sugrįžti į Lietuvos rinktinę?

– Bandysiu. Yra geras jaunas vartininkas iš 20-mečių rinktinės – Mantas Armalis. Jis tikriausiai bus pagrindinis mano konkurentas.

– Šiemet susikūrė Vilniaus „Baltica“ komanda, kurioje žaidžia jauni ledo ritulininkai iš įvairių šalių. Ar stebi, kaip ji rungtyniauja tarptautinėje Jaunimo lygoje?

– Nelabai. Nes tas pats būtų važiuoti stebėti, pavyzdžiui, Rygos ir Minsko jaunimo komandų rungtynes – ten irgi ne savi žaidžia. Labiau patiktų, jei daugiau vietinių žaistų. Bet gerai, kad atsirado ši komanda – dabar jauniems mūsų žaidėjams yra ko siekti.

– Jei Lietuvoje būtų sukurta Žemyninės ledo ritulio lygos (KHL) komanda, ar į ją patektų nors vienas lietuvis?

– Na, vieną kitą paimtų, kad būtų lietuviškų pavardžių. Nors turime ir gero lygio žaidėjų – Latvijos, Kazachstano klubuose, Artūras Katulis irgi gal pretenduotų. Yra perspektyvaus jaunimo, todėl ir mūsų rinktinėje kartų kaita vyksta nepastebimai – vieni išeina, kiti, panašaus lygio, ateina.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką