Ledo ritulio čempionate – Kretingos, Kaliningrado, Klaipėdos ir Elektrėnų komandų pergalės

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje Kretingos „Grifai“ antrą kartą sezone nustebino Šiaulių „Ledo liniją“ ir pirmą kartą tarpusavio susitikimų Lietuvos čempionate istorijoje įveikė šiauliečius. Klaipėdoje vykusią dvikovą 8:4 (2:1, 3:2, 2:1) laimėjo „Grifai“, kurie partiesė be trijų legionierių iš Latvijos žaidusius šiauliečius.
Klaipėdos „Kirų“ ir Kaliningrado „Delovaja Rus-2“ (Rusija) komandų rungtynių momentai. / T.Krinicko nuotr.

Atkakliai vykusioje dvikovoje „Ledo linija“ vienintelį kartą pirmavo po Kasparo Jusčiaus įvarčio (00:35) pačioje rungtynių pradžioje.

„Grifai“ ilgai atsigavinėjo po staigaus varžovų dūrio, kol po Dovydo Razmadzės (09:09) ir Igorio Kuzminovo (18:10) įvarčių persvėrė rezultatą savo naudai.

Antrajame kėlinyje „Grifai“ trūktelėjo į priekį trimis įvarčiais iš eilės, tačiau „Ledo linija“ ginklų nesudėjo ir atsakė dviem taikliais smūgiais.

Trečiojo kėlinio „Grifų“ trijų įvarčių spurtas buvo lemiamas ir Kretingos klubas dar kartą patvirtino neparankiausios komandos šiauliečiams statusą. „Grifai“ jau buvo atėmę tašką iš „Ledo linijos“ Šiauliuose, šįkart „Ledo linija“ liko išvis be taškų.

„Grifai“ – „Ledo linija“ 8:4 (2:1, 3:2, 2:1).

„Grifai“: I.Kuzminovas 3, D.Razmadzė, J.Moskvinas, V.Jucys, S.Jakuta, M.Puškorius po 1 įvartį.

„Ledo linija“: A.Blažinskas 2, K.Jusčius, S.Krumkačius po 1 įvartį.

Dvejas rungtynes Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje sužaidė Kaliningrado „Delovaja Rus-2“ (Rusija) ekipa, kuri 5:11 (1:4, 2:5, 2:2) nusileido konferencijos lyderei Klaipėdos „Baltijai“ ir 6:3 (3:0, 2:1, 1:2) nugalėjo autsaiderius Klaipėdos „Kirus“.

Dvikovoje su „Baltija“ rusai nieko negalėjo priešpastatyti galingam klaipėdiečių puolimui, nors ir pirmieji pelnė įvartį. Sužaidus 14 minučių pirmajame kėlinyje „Baltija“ po dviejų gerą sportinę formą įgijusio Vito Strazdo. Andrejaus Noviko ir Andrejaus Konovalovo įvarčių jau pirmavo 4:1.

Antrajame kėlinyje „Baltija“ dar labiau padidino tempą ir nulėmė rungtynių baigtį. Trečiasisi kėlinys tebuvo formalumas.

„Delovaja Rus-2“ atsigavo dvikovoje su kita Klaipėdos komanda – „Kirais“. Jau pirmajame kėlinyje įgijusi trijų įvarčių persvarą, Rusijos ekipa nuolat didino skirtumą, kol jis pasiekė triuškinamą 6:1. Tik tuomet svečiai atsipalaidavo ir leido varžovams sušvelninti rezultatą.

Baltija“ – „Delovaja Rus-2“ 11:5 (4:1, 5:2, 2:2).

„Baltija“: V.Strazdas, A.Novikas po 4, A.Konovalovas 2, J.Merkutovas 1 įvartis.

„Delovaja Rus-2“: N.Kolioglovas 2, V.Podbornovas, O.Gromovas, A.Kolcovas po 1 įvartį.

„Kirai“ – „Delovaja Rus-2“ 3:6 (0:3, 1:2, 2:1).

„Kirai“: D.Matula, M.Fediukinas, A.Šemetovas po 1 įvartį.

„Delovaja Rus-2“: D.Abramovas 2, A.Šestakovas, A.Kazakovas, O.Gromovas, V.Daccenka po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“ 11 10 0 1 0 89:47 31

2. Šiaulių „Ledo linija“ 11 6 2 0 3 62:47 22

3. Kaliningrado „Delovaja Rus 2“ 10 5 0 0 5 55:51 15

4. Kretingos „Grifai“ 12 3 0 1 8 44:78 10

5. Klaipėdos „Kirai“ 12 2 0 0 10 51:78 6

Mūšį Rytų konferencijos lyderiams pasiūliusi Vilniaus „Ice wind“ ekipa dvikovoje Elektrėnuose iki pat dvikovos pabaigos neleido atsipalaiduoti varžovams, Elektrėnų „Lokiams-Poseidonui“, kuris ilgai vargo su vilniečiais, tačiau nugalėjo juos 8:6 (1:1, 4:4, 3:1).

Permainingoje dvikovoje pirmieji pasižymėjo vilniečiai po Vytauto Gedvilo įvarčio (01:46).

„Lokiai-Poseidonas“ net tris kartus buvo išsiveržęs į priekį, tačiau visus tris kartus „Ice wind“ rezultatą išlygino ir po dviejų kėlinių pelniusios net 10 įvarčių abi komandos žengė koja kojon.

Trečiajame kėlinyje dar kartą dvikovoje į priekį išsiveržė „Ice wind“ po Artūro Vyšniausko įvarčio (45:20), tačiau Valdas Škadauskas (49:17) tučtuojau išlygino rezultatą.

Labiau patyrę elektrėniškiai po Vladimiro Fiščevo įvarčio (53:41) susigrąžino persvarą savo naudai.

Paskutiniąją rungtynių minutę „Ice wind“ pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju, tačiau praleido dar vieną įvartį, šįsyk į tuščius vartus ir patyrė pralaimėjimą.

„Lokiai-Poseidonas“ – „Ice wind“ 8:6 (1:1, 4:4, 3:1).

„Lokiai-Poseidonas“: V.Škadauskas 3, V.Fiščevas, I.Krumkačius po 2, D.Škadauskas 1 įvartis.

„Ice wind“: A.Jadkauskas 3, V.Gedvilas, D.Jevstafjevas, A.Vyšniauskas po 1 įvartį.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Vilniaus „Meteoras“ 11 1 0 0 10 23:65 3

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.