Lietuvos orientavimosi slidėmis čempionate – 300 dalyvių

Sausio 15-16 dienomis Visagine vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas trumpoje bei ilgoje trasose. Į šias varžybas susirinko daugiau nei 300 sportininkų iš visos Lietuvos bei Latvijos. Sportininkai varžėsi įvairaus amžiaus grupėse. Jauniausiems varžybų dalyviams buvo 10 metų, vyriausiems – 75.
Naujasis čempionas Vitalijus Petrulis
Naujasis čempionas Vitalijus Petrulis / ski-o.lt

Pirmąją varžybų dieną dalyviai varžėsi trumpoje trasoje. Vyrų elito grupės sportininkams reikėjo įveikti 3,5 km trasą bei surasti 12 kontrolinių punktų. Greičiausiai trasą įveikė ir naujuoju čempionu tapo, Telšių orientavimosi sporto klubo atstovas, Regimantas Kavaliauskas, trasą įveikęs per 16 minučių 5 sekundes. Nuo jo tik 4 sekundėmis atsiliko bei sidabro medaliu tenkinosi, komandos draugas, Vitalijus Petrulis. Trečiąją vietą iškovojo „Igtisos“ klubo atstovas, Andrejus Gerasimovas, trasą įveikęs per 17 minučių 16 sekundžių.

Moterų elito grupės sportininkėms reikėjo įveikti 3,1 km trasą su 11 kontrolinių punktų. Čempione tapo, IOSK „Būdakalnis“ atstovė, Ramunė Arlauskienė,  trasoje sugaišusi 18 minučių 50 sekundžių. Tik finišo tiesiojoje aukso medalį iš savo rankų paleido OK “Perkūnas” atstovė Jolanta Šulčienė. Bronzos medaliu tenkinosi OK „Meideina“ narė Gabija Ražaitytė – 19 minučių 1 sekundė.

Antrąją varžybų dieną sportininkų laukė rimtas išbandymas. 19 kilometrų trasa bei 28 kontroliniai punktai. Greičiausiai trasą įveikė bei naujuoju čempionu tapo, OSK „Telšiai“ atstovas, Vitalijus Petrulis – 1 valanda 27 minutės 6 sekundės. Pastarojo komandos draugas Regimantas Kavaliauskas trasą įveikė per 1 valandą 31 minutę 33 sekundes ir tekniosi sidabro medaliu. Egidijus Pilybas, OK „Kopa“, trasą įveikė per 1 valandą 32 minutes 16 sekundžių ir iškovojo trečiąją vietą.

Moterų grupėje čempione antra kartą tapo Ramunė Arlauskienė IOSK „Būdakalnis“ – 1 valanda 15 minučių 19 sekundžių. Sidabro medalį iškovojo, OSK „Sakas“  atstovė, Gabrielė Keinaitė, trasoje sugaišusi 1 valaną 23 minutes 29 sekundes. Trečiąją vietą, finišo tiesiojoje, iškovojo OK „Perkūnas“ batstovė Jolanta Šulčienė – 1 valandą 24 minutės 48 sekundės.

Vasario 1-6 dienomis, Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinė vyksta į Europos čempionatą, kuris vyks Norvegijoje.