Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 14d. 13:00

Lietuva Specialiosiose žaidynėse – nuo debiutantų iki patyrusių favoritų

Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės

Antradienį Austrijoje startuoja Specialiosios žiemos olimpinės žaidynės. Jose dalyvaus ir 28 lietuviai, kurie varžysis trijose sporto šakose. Lietuvos slidininkai yra įvardijami kaip vieni iš favoritų ir taikosi į medalius. Pirmą kartą istorijoje specialiųjų olimpinių žaidynių aistras pajus ir salės ritulininkai.

Žaidynėse dalyvaus 107 valstybių sportininkai, kurie varžysis devynių sporto šakų varžybose.

Lietuviai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų. Nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvaus ketvirtą kartą, salės riedulio žaidėjams tai bus debiutas.

Lietuvos specialiojo olimpinio komiteto (LSOK) prezidentas Zenonas Misiūnas tikino, kad tai viena iš gausiausių delegacijų istorijoje: „Pradėjome nuo slidinėjimo, o dabar jau važiuoja net trijų sporto šakų delegacija. 28 sportininkai yra puikus pasiekimas. Džiaugiamės, kad treneriams pavyko išlaikyti patyrusius sportininkus. Tiesa, daugiau nei pusė į tarptautines žaidynes važiuoja pirmą kartą. Tikimės, kad parvešime ir medalių.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės

Salės ritulio rinktinė kvalifikaciniame etape rungsis su Kenijos, Ugandos, Nigerijos, Niujorko (JAV) ir Šventosios Liucijos rinktinėmis.

Iš viso kvalifikacinėse varžybose dalyvaus 32 rinktinės. Favoritais šioje sporto šakoje laikomi pietiečiai – Pietų Amerikos ir Afrikos ritulininkai.

„Mūsų ritulininkai žaidynėse debiutuos, todėl jiems lengva nebus. Pietiečiai dažniausiai būna tvirtesni ir judresni, todėl jiems puikiai sekasi šis žaidimas. Tai kone ledo ritulys salėje. Principai labai panašūs“, – kalbėjo Z.Misiūnas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės

Visą mūsų šalies delegaciją sudarys 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.

Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele 2015 metais grįžo laimėję net 17 medalių, iš jų 9 aukso.

Pietų Korėjoje lietuviai iškovojo 13 medalių, iš jų 8 aukso.

2013 m. žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje lietuviai iškovojo 13 medalių, iš jų 8 aukso.

Šį pasiekimą pakartoti bus nelengva. Didžiausios medalių viltys siejamos su mūsų slidininkais, kurie treniruojasi Utenos daugiafunkciame centre.

„Mūsų slidininkus net įvardija kaip favoritus. Pagrindiniai mūsų varžovai slidinėjimo rungtyse yra rusai. Prieš ketverius metus mes juos įveikėme ir tai buvo neregėtas pasiekimas. Jie tuomet sakė, kad atsirevanšuos mums Austrijoje. Pamatysime, kaip bus“, – konkurenciją su Rusijos slidininkais prisimena pats praeityje buvęs profesionalus slidininkas Z.Misiūnas.

Tai bus jau trečios olimpinės žaidynės slidininkams Aurimui Jasiulioniui ir Rūtai Tuskenytei.

Sportininkus išlydėjęs Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vedėjas Sigitas Stasiulis džiaugėsi, kad valstybė prisideda prie šių jaunų žmonių užimtumo ir savęs realizavimo: „Taip mes galime išvengti daug nemalonumų, kuriuos šiomis dienomis kelia žmonės, kurie sunkiau integruojasi. Valstybė turi pasistengti, kad per sportą būtų kuo daugiau įtraukta jaunuolių į prasmingą veiklą.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Specialiųjų žaidynių išlydėtuvės

Specialioji olimpiada yra skirta intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.

Specialiosios vasaros ir žiemos olimpiados apima 32 skirtingas sporto šakas, judėjime dalyvauja daugiau nei 4,2 mln. atletų 170 šalyse. Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.

Kaip ir olimpinės žaidynės, taip ir Specialioji olimpiada vyksta žiemą ir vasarą. Tiek vasaros, tiek žiemos Specialioji olimpiada vyksta kas ketverius metus.

Lietuvos Specialiųjų žaidynių rinktinė:

Salės ritulys:

Vismantas Arlauskas

Šarūnas Dušauskas

Svajūnas Dušauskas

Laimonas Gelūnas

Edvinas Jocys

Paulius Kalėda

Modestas Kaziulis

Darius Kunigiškis

Ričardas Raziūnas

Artūras Ruseckas

Ernestas Sakalauskas

Tomas Staniulis

Arijus Stankevičius

Lukas Suchodolskis

Linas Vasiliauskas

Antanas Žemaitis

Sniegbridininkai:

Paulius Butautas

Rimvydas Kriauzlys

Rolandas Kriauzlys

Neda Pabilionytė

Daiva Savalevaitė

Kasparas Vaičiulis

Slidininkai:

Aušra Burbulytė

Erikas Garbulis

Aurimas Jasiulionis

Arūnas Martinonis

Rūta Tuskenytė

Jonas Urbanovičius

Tadas Vainius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką