Lietuviai startavo Europos jaunimo olimpiniame festivalyje

Pirmadienį, vasario 13 dieną, Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Erzurume (Turkija) startavo Lietuvos slidininkai bei dailiojo čiuožimo atstovė.
Martyna Biliūnaitė
Martyna Biliūnaitė / LTOK nuotr.

Vaikinų grupėje 7,5 kilometrų slidinėjimo klasikiniu stiliumi distancijoje 23 vietą užėmė Ąžuolas Bajoravičius (19:31,29 sek.), o Deimantas Kliševičius buvo 34-tas (20:29,5 sek.) tarp 51 finišavusio slidininko. Šioje rungtyje dominavo Suomijos atstovai, užėmę pirmą, trečią, ketvirtą vietas, nugalėtojas suomis Miska Poikkimakis distancijoje užtruko 17:51,4 sek.

Lietuvos misijos vadovė Vida Vencienė mūsiškių pasirodymu liko patenkinta: „Vaikinų pasirodymą vertinu gerai, jie startavo iškart po sunkios kelionės, čia tik pirma jų rungtis, o distancija sunki. Antradienį laukia naujas startas, o vaikinų pasiekti rezultatai man įkvėpė daug optimizmo“.

Merginų tarpe 5 km. slidinėjimo klasikiniu stiliumi distancijoje Martyna Biliūnaitė užėmė 39 vietą (17:08,0 sek.), o nugalėtoja tapo slovėnė Anja Mandeljc (13:49,3 sek.).

Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovė Valerija Keda po trumposios programos su 31.72 balo užima 15 vietą, pirmauja rusė Alina Zagitova (58.30 balo). Laisvoji programa vyks trečiadienį.

Kalbėdama apie merginų rezultatus, Vida Vencienė teigė: „Merginos galbūt pačios vylėsi sėkmingiau startuoti, bet aš puikiai suprantu, kad ne visų organizmai vienodai prisitaiko prie 2000 m. aukščio virš jūros lygio. Tokiems 15-16 metų vaikams tai yra didelis išbandymas. Didžiuojuosi Martyna Biliūnaite, kuri atlaikė neįprastą krūvį ir kovojo iki pat galo.“

Antradienį varžybose startuos ir Lietuvos biatlonininkai, o slidininkai varžysis slidinėjimo laisvuoju stiliumi distancijose.