Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 26d. 16:40

Lietuvos čiuožėją ant ledo palikęs sporto funkcionierius pats paslydo klastotėse

Treneris Antanas Vilčinskas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Treneris Antanas Vilčinskas

Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos prezidentas Antanas Vilčinskas sulaukė teismo nuosprendžio už tai, kad į varžybų protokolus įtraukė atletus, kurių iš tiesų ant ledo net nebuvo.

A.Vilčinskui skirti dveji metai kalėjimo bausmės vykdymą atidedant, jis taip pat turės atlyginti Vilniaus savivaldybei 18 tūkst. eurų turtinę žalą, – rašo delfi.lt.

Ši byla prasidėjo dar 2012 metais, į prokurorus kreipėsi Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), įtaręs, kad A.Vilčinskas suklastojo Lietuvos pirmenybių dalyvių sąrašą.

Keli greitojo čiuožimo atletai pripažino, jog jie net nedalyvavo varžybose, nors A.Vilčinskas jiems skyrė prizines vietas ir titulus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Vilčinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Vilčinskas

Pagal suklastotą protokolą, čiuožėjams buvo suteikta kvalifikacinė kategorija, o už tokių sportininkų ugdymą A.Vilčinskas gavo atlyginimą Vilniaus olimpiniame sporto centre – per 2012-2014 m. jam pervesta 18,2 tūkst. eurų.

A.Vilčinskas savo kaltę neigia. 70-metis sporto valdininkas, anksčiau skandalingai pašalintas iš pareigų Lietuvos kerlingo asociacijoje, žadėjo skųsti teismo sprendimą, o bylą vadino sukurpta.

Pernai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prizu LTOK prizu „Citius Altius Fortius“ apdovanotas funkcionierius dabar kaltino šalies sporto vadovus, neva jie pavydėjo jo buvusios auklėtinės Agnės Sereikaitės rezultatų.

„Išsigando, kad Agnė iškovos Lietuvai medalį olimpiadoje. Įsivaizduokite, kokia jiems būtų gėda, jog valstybės išlaikomi sportininkai nieko neparveža, o nieko negaunantys čiuožėjai lipa ant pakylos. Kaip reikėtų pasiteisinti?“ – delfi.lt žurnalistui Mindaugui Augusčiui sakė A.Vilčinskas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos vadovai - prezidentas Antanas Vilčinskas ir jo dukra generalinė sekretorė Virginija Ogulevičienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos vadovai - prezidentas Antanas Vilčinskas ir jo dukra generalinė sekretorė Virginija Ogulevičienė

70-metis sporto funkcionierius vadovauja pastarąjį dešimtmetį vadovauja asociacijai, kurioje dirba ir jo žmona bei dukra.

Greitojo čiuožimo asociacija prieš kelerius metus pagarsėjo tuo, kad sugebėjo susipykti su vienintele savo sporto žvaigžde A.Sereikaite. Dar 2014 m. Sočio olimpinėse žaidynėse, kur A.Sereikaitė užėmė aukščiausią iš devynių žaidynėse startavusių Lietuvos sportininkų vietą, A.Vilčinskas ir Virginija Ogulevičienė apipylė viešais priekaištais jauną atletę ir jos trenerį čeką Jarmilą Hruzą.

Ieškodama aukštesnio lygio specialistų A.Sereikaitė savo gyvenimo ir treniruočių šalimis buvo pasirinkusi Čekiją, vėliau Vokietiją ir Latviją.

Alfredo Pliadžio nuotr./Agnė Sereikaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Agnė Sereikaitė

2017 metų lapkritį paskutinėmis varžybomis jai tapo pasaulio taurės etapas Seule, kur susidūrusi su varžove ji rėžėsi į bortą, krito, o varžovės pačiūža labai pavojingai sužeidė nugarą. Ji buvo išvežta iš arenos neštuvais į Seulo ligoninę, kur pragulėjo penkias dienas, o paskui gulimoje padėtyje iškeliavo į Lietuvą. Tada Pietų Korėjoje mūsų šalies sportininke rūpinosi trenerė iš Latvijos, tuo metu ten pat buvęs Lietuvos greitojo čiuožimo federacijos prezidentas A.Vilčinskas nė karto neaplenkė į ligoninę patekusios buvusios savo auklėtinės.

Pernai A.Sereikaitė baigė karjerą, būdama 24 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką