Lietuvos dailiojo čiuožimo čempione tapo Aleksandra Golovkina

Šį savaitgalį Kauno Ledo Arenoje vyko atviras 2019 m. Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame paaiškėjo kas Lietuvai atstovaus 2020 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionate.
Aleksandra Golovkina
Aleksandra Golovkina / nuotr. LČF

Bene labiausiai dailiojo čiuožimo entuziastus prikausčiusioje moterų grupėje varžėsi trys pajėgiausios Lietuvos čiuožėjos – Greta Morkytė, Elžbieta Kropa bei Aleksandra Golovkina. Kiekviena iš šių sportininkių turėjo lygius šansus tapti Lietuvos čempione.

Lietuvos čempionės titulą iškovojo trenerio David Richardson treniruojama Aleksandra Golovkina, kuri surinko 138,72 taško. Ši sportininkė puikiai sučiuožė trumpąją programą ir pasiekė savo karjeros geriausią rezultatą (56,55 tšk.), tačiau laisvojoje programoje padariusi keletą klaidų, užėmė antrąją vietą.

Antrąją vietą iškovojo Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų Ainiai“ auklėtinė Elžbieta Kropa (treneris Dmitrij Kozlov), surinkusi 128,91 taško.

Trečiąją vietą užėmė trenerės Rosannos Murantes treniruojama šiaulietė Greta Morkytė (126,62), kuri laisvojoje programoje buvo 1-a.

Šios visos trys čiuožėjos turėjo kvalifikacinius taškus, kurie leidžia dalyvauti 2020 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionate Grace (Austrija), tačiau Lietuva turi tik 1 kvotą. Šiemet Lietuvos čiuožimo federacijos valdyba, remdamasi kitų šalių federacijų patirtimi, sudarė kriterijus vykimui į Europos čempionatą.

Buvo nustatytos trys varžybos – dvi iš jų tarptautinės bei Lietuvos čempionatas. Susumavus visų trijų varžybų rezultatus, šią teisę iškovojo Aleksandra Golovkina (410,08 tšk.), antroje vietoje liko Greta Morkytė (368,30 tšk.), o trečioje – Elžbieta Kropa (348,70 tšk.)

Jaunimo merginų grupėje pirmą vietą užėmė dviejų trigubų šuolių kombinaciją trumpojoje programoje atlikusi bei bendroje įskaitoje 140,18 taško surinkusi Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų Ainiai“ auklėtinė Jogailė Aglinskytė (treneris Dmitrij Kozlov).

Ši čiuožėja jau yra iškovojusi galimybę dalyvauti 2020 m. pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo čempionate Taline (Esttija). Antrąją vietą iškovojo to paties trenerio auklėtinė Selina Kaneda, o trečiąją – Ramunės Satkauskaitės treniruojama Gabrielė Valentinavičiūtė.

Jaunių mergaičių grupėje, surinkusi 111,19 taško, aukso medalį pelnė kaunietė, taip pat „Baltų Ainių“ auklėtinė Agnė Ivanovaitė (trenerė Loreta Vitkauskienė), antrąją – Editos Dvarionienės treniruojama klaipėdietė Marija Brejeva, o trečią vietą užėmė dar viena „Baltų Ainių“ sportininkė Darja Reginevič.