Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė iškovojo kelialapį į planetos pirmenybių pirmąjį divizioną

Sekmadienį paskutiniosiose pasaulio jaunimo (iki 18 metų) ledo ritulio čempionato antrojo (II) diviziono šešių ekipų A grupės turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo kelialapį į planetos pirmenybių I divizioną.
Rungtynių akimirka / hockey.lt nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Lietuviai paskutinėse čempionato rungtynėse tik po baudinių serijos 5:4 (2:0, 2:3, 0:1, 0:0, 1:0) įveikė šeimininkus britus, kurie išsaugojo vietą grupėje.

Daugiau nei 30 susirinkusių Lietuvos rinktinės sirgalių džiaugsmui, jau nuo pat pirmųjų minučių lietuviai įrodinėjo, kad ne veltui pretenduoja į aukščiausios prabos apdovanojimus.

Paskutinėse čempionato rungtynėse Lietuvos jaunių rinktinę jau pirmojo kėlinio pradžioje po puikių Donato Vittės ir Eriko Sadausko perdavimų į priekį išvedė Dominykas Bogdziulis (03:35). Nors vėliau mūsiškiai turėjo geras progas padidinti pranašumą, tačiau du kartus nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros.

Kėlinio pabaigoje persvarą padidino rezultatyviausias Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjas Artūras Laukaitis (16:45), o lietuviai po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0.

Susiimti vienas kitą raginę žaidėjai netrukus susigrąžino iniciatyvą. Penki prieš tris žaidę mūsiškiai po A.Laukaičio (31:41) smūgio išlygino rezultatą, o dar po kelių minučių tas pats A.Laukaitis vėl išvedė lietuvius į priekį – 4:3.

Antrasis kėlinys lietuviams prasidėjo košmariškai. Jau antrąją kėlinio mnutę Ivanas Antonovas sumažino atsilikimą iki vieno (1:2), o po mažiau nei 30 sekundžių Samuelis Dugganas rezultatą išlygino.

Iniciatyvą praradę lietuviai nesugebėjo išnaudoti kiekybinės persvaros, o netrukus Didžiosios Britanijos ledo ritulininkai trečią kartą nuginklavo Lietuvos jaunių rinktinės vartininką Artūrą Pavliukovą (3:2).

Trečiojo kėlinio viduryje Lucas Johnsonas išlygino rezultatą, tačiau gynyboje susispaudę lietuviai išlaikė rezultatą nepakitusį ir jau pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui užsitikrino čempionato aukso medalius.

Pratęsimo metu komandoms įvarčių pelnyti nepavyko, o baudinių serijoje pasižymėti buvo leista mažiau čempionate žaidusiems ledo ritulininkams. D.Škadausko smūgį atlaikė varžovų vartininkas, tačiau Pavelas Žukauskas technišku smūgiu išplėšė lietuviams pergalę.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju visame čempionate buvo išrinktas Jaunius Jasinevičius, o geriausiu gynėju – Edgaras Protčenka.

Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionate aukso apdovanojimus iškovojo po septynerių metų pertraukos. U-18 komanda pratęsė sėkmingą 2014 metų Lietuvos ledo ritulio rinktinių ciklą. 2014 metų pasaulio čempionato II diviziono A grupėje Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė iškovojo sidabrą.

Balandžio 20-26 dienomis Vilniuje pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupėje kovos Lietuvos vyrų rinktinė, kurios varžovėmis bus Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos ir Kroatijos rinktinės.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Lietuva 5 3 1 1 0 23:12 11
2. Pietų Korėja 5 2 2 0 1 24:21 10
3. Kroatija 5 3 0 0 2 18:14 9
4. Nyderlandai 5 2 0 0 3 12:17 6
5. Didžioji Britanija 5 1 0 1 3 16:25 4
6. Rumunija 5 1 0 1 3 12:20 4