Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionatą pradėjo pralaimėjimu

Lietuvos U-20 ledo ritulio rinktinė sekmadienį startavo pasaulio jaunimo čempionato II diviziono „A“ grupėje. Pirmosiose rungtynėse Brašove (Rumunija) Lietuva nusileido Olandijai 1:2 (0:1, 0:0, 1:2).
Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionatą pradėjo pralaimėjimu / hockey.lt nuotr.

Atkaklioje dvikovoje aktyviau žaidė olandai, tačiau lietuvių gynybą buvo patikima. Pirmajame kėlinyje komandos užsidirbo po vieną pašalinimą iš aikštelės, tačiau nei viena ekipa kiekybinės persvaros neišnaudojo. Olandai kėlinio pabaigoje sugebėjo pralaužti lietuvių gynybą ir pasiuntė įvartį „į rūbinę“ iki kėlinio pabaigos likus dviem sekundėms.

Antrajame kėlinyje aktyviau žaidė lietuviai, spaudė varžovus jų aikštės pusėje, tačiau atliko mažiau metimų į varžovų vartus. Olandai daugumą metimų atliko aikštėje turėdami vienu žaidėju daugiau.

Lietuvių įvarčių sąskaitą čempionate atidarė Tamperės „Ilves“ klubo (Suomija) puolėjas Danielius Bogdziulis (50:07 min.), kuris trečiajame kėlinyje po Aimo Fiščevo ir Daliaus Mikalausko perdavimų išlygino rezultatą.

Olandija po trijų minučių susigrąžino persvarą, kai pasižymėjo Reno de Hondtas – 2:1.

Lietuva priešpaskutinę minutę vartininką Simą Baltrūną pakeitė šeštu aikštės žaidėju, paprašė minutės pertraukėlės, tačiau rezultato išlyginti nesugebėjo.

„Lemiamu faktoriumi buvo tai, jog į čempionatą keliavome 40 valandų autobusu, atvykome tik rungtinų išvakarėse vėlai vakare ir ekipa buvo pavargusi. Be to, varžovų vartininkas dar kartą patvirtino, jog ne veltui praėjusiame čempionate jis buvo geriausias. Vien Aivaras Bendžius prieš varžovų vartų sargą buvo iššokęs tris kartus vienas prieš vieną, tačiau nė karto jo nepergudravo. Šiaip mūsų komanda antrajame ir trečiajame kėliniuose dominavo, tačiau dvi grubios klaidos lėmė, jog pralaimėjome“- po rungtynių sakė rinktinės vyriausiasis treneris Andrejus Jadkauskas.

Antrąją čempionato dieną Lietuvos U-20 rinktinė 13.00 val. rungtyniaus su Vengrijos rinktine. Turnyre dar dalyvauja Japonijos, Rumunijos ir Ispanijos komandos. Stipriausia turnyro ekipa pakils į I-o diviziono „A“ grupę, silpniausia iškris į II-o diviziono „B“ grupę.