Lietuvos jaunimo rinktinei – pasaulio ledo ritulio čempionato sidabras

Vengrijoje vykstančiame pasaulio jaunimo dvidešimtmečių (U-20) ledo ritulio antrojo diviziono čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo sidabrą.
Lietuvos dvidešimtmečių ledo ritulio rinktinė, Vengrijoje iškovojusi sidabro medalius
Temos: 1 Ledo ritulys

Šeštadienį lemiamoje šešių ekipų A grupės turnyro dvikovoje jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai po pratęsimo 5:4 (1:1, 2:0, 1:3, 1:0) įveikė trečioje vietoje likusius Nyderlandų bendraamžius.

Pirmojo kėlinio viduryje Edgaras Protčenka (10:14) išvedė lietuvius į priekį, tačiau po kelių minučių Jordy Knorenas (16:24) išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje po įvartį į varžovų vartus įmušė Domantas Čypas (28:16) iri Danielis Bogdziulas (34:56) – lietuviai pirmavo 3:1.

Trečiojo kėlinio pradžioje Danny Stempheras (40:33) sumažino atsilikimą iki minimumo, bet po kelių minučių Paulius Gintautas (46:35) išnaudojo kiekybinį pranašumą ir atstatė dviejų įvarčių persvarą – 4:2.

Likus iki trečiojo kėlinio pabaigos kiek daugiau nei keturioms minutėms Raymondas van der Schuitas (56:49) sušvelnino atsilikimą iki 3:4, o paskutinę kėlinio minutę varžovai vartininką pakeitė aikštės žaidėju ir išnaudojo persvarą – rezultatą išlygino D.Stempheras (59:34).

Pratęsimą lietuviai pradėjo energingiau ir, sužaidus nepilną minutę, įgijo kiekybinį pranašumą, kurį pergalingu įvarčiu išnaudojo antrąsyk šiame susitikime pasižymėjęs D.Čypas (62:42).

Iš viso šiose pirmenybėse lietuviai iškovojo keturias pergale bei patyrė vos vieną pralaimėjimą.

Jau anksčiau pirmąją vietą A grupėje ir kelialapį į pirmąjį divizioną užsitikrino turnyro šeimininkė Vengrijos rinktinė, kuri paskutiniąsias rungtynes žais su II diviziono A grupę paliksiančia Kroatijos ekipa.

Trečiajame paskutiniojo turo mače dėl ketvirtosios vietos žais Rumunijos ir Estijos komandos.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija 4 4 0 0 0 26:6 12

2. Lietuva 5 3 1 0 1 21:14 11

3. Olandija 5 3 0 1 1 22:18 10

4. Rumunija 4 1 0 0 3 7:17 3

5. Estija 4 1 0 0 3 8:18 3

6. Kroatija 4 0 0 0 4 7:18 0